Kaunoaleja.lt 030314
Naudinga žinoti

Kaip stiprinti ryšį tarp šeimininko ir šuns

Auginantiems šunis yra svarbu ne tik kaip jis atrodo, bet ir kaip jis elgiasi. Vienoks jis būna kartu su jumis namuose ar kieme, kitoks kai išeina į lauką, parką, miestą. Dėl to yra svarbus ryšys tarp jūsų ir jūsų augintinio, kurį geriausia galite sukurti vaikščiodami lauke.

Stiprindami ryšį su augintiniu, skirkite bent vieną valandą per dieną. Eidami į lauką, būtinai pasiimkite „skaniukų“ (supjaustytos dešros gabaliukų ar specialaus maisto) ir mėgstamą žaislą. Nepamirškite patikrinti ir antkaklį ar jis nėra per laisvas.

kaunoaleja.lt 031403Išėję į parką ar kitą viešąją vietą susidursite su kitais šunimis. Jei jūsų augintis stengsis eiti artyn ar žaisti su jais – stabdykite jį. Stenkitės atkreipti augintinio dėmesį į save, nes tik jūs turite būti jam svarbiausias.

Pasivaikščiojimo laikas ir vieta kiekvieną kartą gali būti skirtinga. Viskas priklauso nuo jūsų nuotaikos ar praleistas laikas bus abipusiai naudingas. 

Dažnai susiduriame su problemomis – šuo neklauso, nekreipia dėmesio į mūsų komandas, raginimus kuriuos sakome kiekvieną kartą vis garsesniu balsu. Ką daryti šiuo atveju?

Pagirkite po gerai atliktos užduoties, duokite „skaniuką“ už tai, kad jis atliko jūsų užduotį. Labai svarbu stengtis, kad jis tiksliai atliktų nurodytą komandą ir tik tada galėsite jį paskatinti „skaniuku“ arba geru ir šiltu žodžiu. Ir aišku pažaiskite, nes turite paėmę žaislą ar ne? Šuo tai jaučia, jis nori visada dėmesio grąžos.

Daugelis galite sakyti, kad šuo turi vykdyti viskas komandas. Taip jis jas vykdys, jei būsite teisingas jam. Jei per daug iš jo reikalausite ir mainais jis negaus nieko, artėja konfliktas tarp šuns ir šeimininko, kuriam kelią užkirsti galite jau dabar. 

kaunoaleja.lt 031402Niekas nenuginčys, kad žvilgsnis tarp šuns ir žmogaus yra tolygus pagauto žvilgsnio tarp dviejų žmonių. Užtenka akimirkos, kad suprastum jausmą. Jei dar augintinio leipsta ausys ir pradeda jis vizginti uodega, tai ženklas, kad einate gero santykio link. 

Leiskite spėti, su kokia nuotaika grįšite? Gera gal net ir labai gerai. Ja pasidalinsite su savo namiškiais, papasakosite savo pasiektus tikslus, įvykdytas komandas ir užduotis. Tai gali įkvėpti jus naujiems darbams.

Kviečiame pradėti jau dabar. Gerai apsirenkite, nes kieme laukia pakankamai drėgnas oras, nepamirškite pasiimti maišelių, kurie bus reikalingi surenkant ekskrementus ir būtinai pasiimkite pakankamai „skaniukų“, nes jie turi savybę greitai baigtis. 

Autorius: Martas Naujokas

Parašykite komentarą