040108
Švietimas

Kaip sekasi ruoštis nuotoliniam mokymui(si)“

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, atliepdamas šių dienų aktualijas, kaip niekada yra atviras pokyčiams. Priimdamas iššūkį dirbti nuotoliniu būdu, Centras turėjo perorientuoti savo veiklą: ateiti į pagalbą vadovams, mokytojams, pedagoginiams darbuotojams nuotoliniu būdu.
Kovo 27 d. Centras iniciavo virtualią diskusiją „Kaip sekasi ruoštis nuotoliniam mokymui(si)“. Diskusiją vedė dr. D. Žvirdauskas, KTU inžinerijos licėjaus direktorius, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas. Jis referavo, kaip jam, vadovui, sekasi pasiruošti, motyvuoti, padrąsinti kolektyvą dirbti nuotoliniu būdu, su kokiomis problemomis susiduriama ir kaip jos įveikiamos, kad nuo pirmadienio sklandžiai tęstųsi ugdymo procesas.
Licėjaus direktoriaus pavaduotojas ugdymui Tomas Urbonas, informacinių technologijų vyresnysis mokytojas, pasidalijo gerąja patirtimi. Jis teigė, kad IT mokytojams nuotolinis mokymąs(is) nėra iššūkis, pristatė nuotolinio mokymo programas, su kuriomis dirba. Tačiau suprasdamas kitų dalykų mokytojų nerimą, T. Urbonas yra pasirengęs ateiti į į pagalbą kiekvienam kolegai.
Virtualioje diskusijoje anapus savo ekranų dalyvavo didelė grupė dalyvių. Visi turėjo galimybę klausti, paprieštarauti, siūlyti, dalintis įžvalgomis. Dalyvių vienas tikslas – mokinys, kiekvieno mokinio asmeninė pažanga, kokybiškas ugdymo proceso įgyvendinimas.

040109

Kovo 27 d. nuotolinę individualią konsultaciją dėl nuotolinio mokymo organizavimo vadovams, 1-3 metus dirbantiems mokyklose, įgyvendinančiose pradinio ugdymo programas vedė dr. V. Rupainienė, Kauno Panemunės pradinės mokyklos direktorė. Ji pasidalijo patirtimi, kaip pavyko atlikti „namų“ darbus, kad ugdymo procesas nesustotų, konsultavo ir drąsino jaunuosius kolegas neišsigąsti, bet eiti į priekį, atsakė į rūpimus klausimus. Direktorė taip pat pakvietė Nataliją Bankauskaitę, pradinių klasių mokytoją metodininkę, pasidalinti vertinga patirtimi, kaip ji savo klasėje organizuos ugdymą nuotoliniu būdu, kokias programas naudos.
Dirbdamas nuotoliniu būdu, Centras sėkmingai vykdo savo veiklą, ateina į pagalbą vadovams, mokytojams, organizuodamas nuotolinius mokymus, konsultacijas, diskusijas, kviečia Kauno miesto švietimo įstaigų vadovus – lyderius dalintis vertinga patirtimi, motyvuoti kolegas tęsti ugdymo įstaigose veiklą gerokai pasikeitusiomis sąlygomis.

Šaltinis: Kauno pedagogų kvalifikacijos centras

Parašykite komentarą