Darbas Skubios pagalbos skyriuje
Naudinga žinoti

Kaip pasirūpinti geru darbo vietos biure, apšvietimu?

Kiekvienas(-a) žinome, kaip sunku dirbti prieblandoje arba tamsoje. Jeigu trūksta šviesos ir/ar apšvietimo, tikrai bereikalingai sunku pasidaro atlikti įvairiausias užduotis, pastebėti detales bei būti produktyviems. Tam, kad tokia tikimybė būtų kuo mažesnė, interjero dizaineriai ir biurų administratoriai investuoja daug, kad pavyktų pakankamai ir tinkamai apšviesti darbo vietą ir darbo erdvę. Šį straipsnį norėtume skirti būtent tam, kad pasižiūrėtume, kokie sprendimai padeda pasirūpinti geru apšvietimu darbo vietoje.

Natūrali dienos šviesa – tikslas Nr.1 

Visi žinome ir moksliniai tyrimai tik tai patvirtina – natūrali dienos šviesa yra pats geriausias ir labiausiai žmogui tinkamas šviesos šaltinis. Kad ir kokią dirbtinę šviesą bepasirinktume, natūralios dienos šviesos poveikis žmogaus psichikai ir kūnui yra geriausias. Dėl to darbo vieta turėtų turėti langus, kurie būtų didesni nei įprasta arba įsileistų kuo daugiau natūralios šviesos, kai jos tik yra.

Kai galvojate apie šviestuvus, tai jie turėtų būti tokie (arba lemputės), kurias būtų galima nustatyti, jog skleistų kuo artimesnę natūraliai dienos šviesai. Tam tinka išmaniosios LED lemputės arba atsargiai ir išskaičiuotai atrinktos LED lemputės, kurių temperatūra – artimiausia tam, ką matome lauke dienos metu.

Dažniausiai dominuoja įmontuojami šviestuvai

Tiek įmontuojami šviestuvai, tiek LED panelės yra populiariausi sprendimai biurų erdvėse. Jeigu kalba eina apie namų biurą, tuomet tokio tipo apšvietimo sprendimai yra daug retesni, tačiau „ofisuose“ ar įstaigose jų pamatysime tikrai dažniau.

Kodėl taip yra? Visų pirma – lengviau aptarnauti ir užpildyti visą erdvę. Jeigu nuo lubų nutįsęs kabo šviestuvas, pro jį bus sunku kažką pranešti, gali kilti kitų logistinių iššūkių. Aukštai esančios lempos (kadangi jos integruotos) nesumažina erdvės pojūčio ir dėl to galima justi atvirumą ir laisvumą. Kuomet dienos šviesos nėra daug arba reikia ir papildomo apšvietimo, patys šviestuvai neturėtų akinti žvilgsnių. Jeigu jie – įmontuoti arba integruoti į lubas, akinimo tikimybė ženkliai krenta.

Išmanūs ir autonominiai sprendimai

Versle, kaip niekur kitur svarbu taupyti laiką ir jėgas ten, kur nesukuriama pridėtinė vertė. Šviesų įjungimas, išjungimas ir reguliavimas tiesiogiai nesukuria pridėtinės vertės, todėl verta ieškoti papildomų sprendimų, kurie padėtų jį automatizuoti bei/ar supaprastinti. Dėl to verslas remiasi į išmanius sprendimus bei visiškas technologines naujoves tam, kad būtų pasiektas norimas rezultatas.

Daug kur išvysime judesio detektorius, kurie įjungia šviesas. Taip pat matome laikmačius, kurie išjungia šviesas automatiškai, po tam tikro laiko. Nors tokie sprendimai kainuoja daugiau juos montuojant, tačiau ilguoju laikotarpiu jūs nemažai sutaupote, kadangi šie sprendimai reguliuoja vartojimą.

Rekomenduojama rinktis ir išmaniąsias lemputes arba jungtukus su reguliuojamu ryškumu (angl. dimming). 

Atmosferos sukūrimas – taip pat svarbus

Jeigu jūsų darbo vietoje svarbu ne tik tai, kaip ryškiai šviečia šviesos, o ir atmosfera, tuomet reikia dairytis ne tik į lubinius ar stalinius, bet ir į sieninius šviestuvus ar net LED juostas. Priklausomai nuo veiklos srities ir patalpų išplanavimo, geriausi sprendimai gali skirtis, tačiau tikrai ne lubiniai šviestuvai sukurs didžiausią dalį atmosferos. Ši našta tenka pastatomiems arba sieniniams šviestuvams. 

Užsukę į https://www.varle.lt/sieniniai-sviestuvai/, galite rasti platų, skirtingų šviestuvų asortimentą, iš kurių bus nesunku išsirinkti bent keletą, geriausių opcijų savo namų darbo vietai ar administruojamoms biuro patalpoms. 

Kaina ir ilgaamžiškumas

Daug kas renkasi šviestuvus pagal kainą ir tik tada žiūri į dizainą bei funkcionalumą. Mes rekomenduojame į priekį, bent jau kai kalbame apie darbo vietą, statyti funkcionalumą arba dizainą (arba abu), o kainai teikti šiek tiek mažesnį prioritetą. Kadangi verslo resursai visuomet yra saugomi ir negali būti švaistomi beatodairiškai, jūs vis tiek ieškosite geriausio kainos ir kokybės santykio. 

Kaip jį rasti? Ieškokite tų prekių, kurios turi ilgiausią garantiją arba reikšmingus, kokybę patvirtinančius ekspertų ar vartotojų sertifikatus ar atsiliepimus atitinkamai. Investuokite į apšvietimo išbaigtumą, kad visuomet žinotumėte, jog jo gali būti daugiau arba mažiau (pagal poreikį).

Parašykite komentarą