Kaip pašalinti nemalonius kvapus automobilio salone?

Automobilio salone kaip ir namuose – norisi švaros ir gaivos. Kadangi automobilio salone apstu minkštų paviršių, į kuriuos lengvai susigeria tiek drėgmė, tiek įvairūs kvapai, vidaus gaiva ir švara gali labai greitai išnykti. Norint palaikyti švarą svarbu nuolat prižiūrėti salono medžiagas ir neleisti nešvarumams įsisenėti. 

Tačiau, ką reikėtų daryti, kai kvapas salone jau yra nemalonus?

Pašalinkite drėgmę

Viena dažniausių salone esančių nemalonių kvapų priežasčių yra drėgmė. Automobilių grindys padengtos kilimine danga, todėl kiekvieną kartą į automobilį įsėdę šlapia ir purvina avalyne jūs nutepate ir kilimą. Negana to, sėdynės, durų apmušalai ir netgi lubos prisigeria drėgmės.

Drėgmę pašalinti galima tiesiog gerai išvėdinant automobilį saulėtą dieną. Jeigu kilimai yra net prisisunkę vandens, tai pirmiausiai reikėtų atlikti drėgną siurbimą.

Reikia ne tik siurbti, bet ir plauti

Net ir nuolat siurbiami kilimai ilgainiui nusipurvina ir prisigeria nemalonių kvapų – juos plaudami pamatytumėte, kad nuskalautas vanduo pasidaro juodas.

Turėkite omeny, kad po plovimo kiliminę dangą teks gerai išdžiovinti, todėl cheminį valymą geriau patikėti specialistams.

Dažnai vėdinkite saloną

Ne kiekvienas vairuotojas turi įprotį retkarčiais išvėdinti saloną. Jeigu lauke yra geras oras ir dirbate kieme – atidarykite automobilio dureles, išimkite ir išpurtykite kilimėlius. Darydami tai bent kartą per porą savaičių tikrai pajusite, kad oras salone gaivesnis, o ir patys jausitės geriau.

Naudokite kvapukus

Galiausiai, įsigykite kvepalus savo automobiliui. Automobilio kvapukai būna įvairių rūšių ir dizainų, todėl kiekvienas vairuotojas nesunkiai ras sau tinkamiausią. Pavyzdžiui, nemėgstantys pašalinių objektų salone gali tiesiog pastatyti oro gaiviklį dėžutėje, o norintys aitresnių kvapų – pakabinti gaviklį prie ortakio.

Vidutiniškai žmogus per dieną automobilyje praleidžia valandą, tai pasirūpinkite, kad ta valanda būtų jauki ir maloni.

Parašykite komentarą