Kompiuteris 3
Naudinga žinoti

Kaip kompiuteriu parašyti eta (@), euro ženklą (€) ir kitus simbolius?

Jeigu kompiuterio klaviatūra norite parašyti el. pašto adresą, procentų dalį ar sakinio gale padėti šauktuką, jums prireiks simbolių, kuriuos parašyti galėsite tik papildomai paspaudę vieną ar keletą klaviatūros mygtukų. Kaip kompiuteriu parašyti eta (@), euro ženklą (€) ar kai kuriuos rečiau naudojamus simbolius?

„Kokius mygtukus turėsite papildomai paspausti norėdami kompiuteriu parašyti, pavyzdžiui, „@“, priklausys nuo to, kaip nustatyta jūsų klaviatūra – rašymui angliškai ar lietuviškai. Kokius mygtukus spausti kiekvienu atveju, rasite žemiau pateiktose detaliose instrukcijose“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profas“ Vytis Vaitkunskas.

1. Jei Jūsų kompiuterio klaviatūra nustatytai rašymui lietuviškai, vienu metu paspauskite „Shift“ ir „Alt“ mygtukus.

2. Jei Jūsų kompiuterio klaviatūra nustatytai rašymui anglų kalba, paspauskite „Shift“ mygtuką.

3. Laikydami nuspaustus mygtukus, priklausomai nuo kalbos parinkties, rašykite norimus simbolius.

„Dabar jau galite naudoti visus norimus klaviatūros simbolius. Jei jūsų naudojate kitą kalbą be lietuvių ar anglų, specialūs simboliai gali skirtis, taigi tokiu atveju norėdami juos parašyti perjunkite kalbos nustatymus į lietuvių ar anglų“, – sako „Bitės Profas“.

Jei norite pakeisti „Windows 10“ klaviatūros kalbos parinkimo mygtukų kombinacijas, spauskite:

Laikydami „Windows“ mygtuką spauskite „i“ klaviatūros raidę. Atsidarius nustatymų langui pasirinkite „Laikas ir kalba“, o tuomet – „Kalba“.

Parašykite komentarą