meistras
Naudinga žinoti

Kaip išsirinkti tinkamą ir kokybišką elektrinį oblių?

Elektrinis oblius – itin praktiškas, universalus, patogus ir labai naudingas įrankis. Dažniausiai, elektrinis oblius yra naudojamas medienos apdirbimui, statybose. Žinoma, šiems tikslams yra ar bent jau buvo naudojami rankiniai obliai. Tačiau, šiomis dienomis, juos tikrai nukonkuravo elektriniai – patogūs, itin lengvai ir nesudėtingai naudojami. Elektrinis oblius turi lygią, metalinę plokštelę, kurios viduryje randasi greitai besisukantys, aštrūs ašmenys, kurie ir obliuoja, formuoja mediena ir suteikia jai lygų, plokščią paviršių. Šie įrankiai yra neatsiejami ir nepamainomi statybvietėse, atliekant remontus. Dėka jų, galima lengvai ir greitai išlyginti nelygius, nepatinkančius paviršius. Pavyzdžiui, durų rėmus, kad durys sklandžiai darinėtųsi ar medines grindjuostes, kad paviršius būtų lygut lygutėlis. Tinkamai pasirinktas elektrinis oblius, reikiami nustatymai ir šiek tiek įgūdžių garantuos, kad visi užsibrėžti darbai bus sklandžiai, patogiai bei efektyviai atlikti. Šiame straipsnyje rasite kelis, labai naudingus patarimus, kurie padės pasirinkti gerą, kokybišką elektrinį oblių.

Tipas 

Kaip ir daugelis medžio apdirbimui skirtų įrankių, elektriniai obliai gali būti skirtingų dydžių arba tipų. Na, o kiekvienas iš jų yra tinkamas skirtingiems, tam tikriems darbams ar tikslams pasiekti. Iš esmės, elektriniai obliai gali būti skirstomi į du, pagrindinius tipus. Pirmasis iš jų – obliavimo staklės. Tai galingos, ant stalviršio statomos, stacionarios staklės, kurios padeda obliuoti didelius paviršius, puikiai susidoroja su intensyviu darbu ir plačiai yra naudojamos pramonėje. Žinoma, vienos staklės gali būti kompaktiškesnės, kitos – didesnės, o tinkamų pasirinkimas visiškai priklauso nuo to, kaip ir kam planuojate jas naudoti. Tuo tarpu, elektrinis oblius gali būti laikomas rankiniu tipu. Šis įrenginys yra laikomas rankose, pasižymi patogiu laikyti dydžiu, nedideliu svoriu ir puikiai tinka tiek profesionaliam, tiek mėgėjiškam naudojimui. Rankinis, elektrinis oblius turi mažesnius, siauresnius ašmenis, todėl, tinka nedideliems ir nesudėtingiems obliavimo darbams atlikti. Standartiniai, elektriniai obliai yra kur kas pigesni už obliavimo stakles. Naudinga paminėti ir tai, kad elektriniai obliai gali būti tiek laidiniai, tiek belaidžiai. Belaidžiai arba akumuliatoriniai yra be galo patogūs, kadangi, jais naudojantis nereikia sukti galvos dėl trukdančio ir visur besipainiojančio laido. Tiesa, jie nebus tokie galingi kaip laidiniai, o ką jau kalbėti apie jų lyginimą su galingosiomis obliavimo staklėmis. 

Dydis, galia, greitis

Renkantis naują elektrinį oblių, labai svarbu atsižvelgti į jo dydį, o tiksliau, į obliavimo plokštelių plotį. Standartu laikomi tie obliai, kurių plokštelių plotis yra maždaug 82 mm. Tokio pločio visiškai pakanka mėgėjiškiems ir daugeliui profesionalių darbų. Žinoma, obliavimo staklių ar net galingų elektrinių oblių modelių plokštelių plotis gali siekti nuo 100 iki net 180 cm, tad toks įrankis puikiai įveiks didelės apimties darbus. Tačiau, nereikėtų pamiršti ir apie įrenginio galingumą. Nuo įrankio galios priklauso tai, kaip efektyviai pavyks nuobliuoti norimus paviršius. Teigiama, kad daugeliui standartinių, neintensyvių darbų puikiai pakaks 600-1000 W galingumo oblių. Atminkite, kuo oblius bus galingesnis, tuo jis efektyviau veiks, o taip pat, bus ir brangesnis. Tiesa, efektyviam veikimui ir puikiems rezultatams įtakos turi ne tik įrankio galia,  bet ir veikimo greitis. Jis matuojamas apsisukimais per minutę arba trumpiniu RPM. Šis matmuo nusako kiek kartų per minutę yra atliekami pjūviai, paviršiuje. Kuo didesnis RPM tuo greičiau, o dažnai, ir tolygiau bus obliuojamas paviršius. 

Obliavimo plokštelės 

Norėdami pasirinkti tinkamą ir kokybišką oblių, turėtumėte daug dėmesio skirti ir obliavimo plokštelėms, kurios, iš esmės, ir atlieka visą, pagrindinį obliavimo darbą. Labai svarbu atsižvelgti į medžiagą, iš kurios šios plokštelės yra pagamintos. Nuo medžiagos priklauso tai, kaip efektyviai oblius atliks savo darbą, o taip pat, priklauso ir plokštelių patvarumas, ilgaamžiškumas. Teigiama, kad HSS plieno plokštelės yra tinkamiausios darbui su minkšta mediena, pavyzdžiui, pušimi. Tokio tipo plokšteles galima atnaujinti, performuoti, todėl, jos yra ekonomiškos. Kietesnei ar sintetinei medienai apdirbti naudojamos volframo karbido plokštelės. Jos itin tvirtos ir patvarios, o taip pat, ir ilgaamžės. 

Tiek patogūs ir kompaktiški elektriniai obliai, tiek profesionalios ir galingos obliavimo staklės, platus jų pasirinkimas ir žemos kainos – varle.lt svetainėje!

Parašykite komentarą