Drabuziai 1
Naudinga žinoti

Kaip apsipirkti JAV el. parduotuvėse ir sutaupyti?

Dar neseniai apie garsiuosius Jungtinių Amerikos Valstijų masinius išpardavimus tegalėjome pasvajoti. Netrukus JAV elektroninėse parduotuvėse prasideda didieji Liepos ketvirtosios išpardavimai, kuriais, prisipažįsta, naudojasi ir Lietuvoje žinomi žmonės. 

Prilygsta Juodajam penktadieniui 

Sakoma, kad kasmet liepos 4-ąją vien tik fejerverkams amerikiečiai išleidžia 600 mln. JAV dolerių. Mat tądien švenčiama Jungtinių Amerikos Valstijų Nepriklausomybės diena. Linksmybėmis ir gera nuotaika pulsuoja visos valstijos: jau vidurdienį kiekvienoje šaunami saliutai, rengiami paradai, karnavalai, mugės, sporto renginiai, o vakare dangų nušviečia milžiniški fejerverkai. Žinoma, patriotinė šventė neapsieina be šeimyninių iškylų ir ant grotelių kepamos mėsos.

Liepos ketvirtosios ne mažiau laukia ir prekybininkai, ypač mažmenininkai, nes tądien nedirbantys ir atsipalaidavę amerikiečiai mėgsta apsipirkinėti. Taigi ši diena verslininkams – kartu puiki proga išparduoti vasarinius daiktus ir paruošti sandėlį kitam sezonui. Tiesa, kasmet prekybininkai varžosi, kuris anksčiau pradės išpardavimus, tad palankių kainų jau galima rasti ir birželio pabaigoje.

Prekes galima įsigyti su didžiulėmis nuolaidomis, kartais siekiančiomis net 90 proc. O ir specialių pasiūlymų bei nuolaidų kodų prekybininkai negaili. Sakoma, kad vidurvasario išpardavimai net prilygsta masiniams Juodojo penktadienio (angl. Black Friday) ar po jo sekančio Kiberpirmadienio (angl. Cyber Monday) išpardavimams, tik šiuo atveju viskas yra nepalyginamai paprasčiau, mat nereikia fiziškai kovoti dėl prekių, jas tiesiog galima užsisakyti elektroninėse parduotuvėse.

Patogiausias būdas apsipirkti 

Žinomas fotografas Dainius Ščiuka pasakoja, kad yra pamišęs dėl kokybiškos fotoįrangos. Pirmiausia jis išsirenka tinkamą modelį, tuomet ieško el. parduotuvių, kuriose jį galėtų įsigyti pigiausiai.

„Galiu pasakyti, kad geriausias kainas randu JAV parduotuvėse. Bet reikia nepamiršti, kad prisideda dideli importo bei siuntimo mokesčiai, todėl galiausiai apskaičiavus paaiškėja, kad neapsimoka pirkti, net jei taikomos didžiulės nuolaidos, – pirkimų patirtimis dalinasi Dainius. – Situacija pasikeitė, kai atradau apsipirkimų JAV el. parduotuvėse platformą. Susitaupo pinigų ir laiko! Be to, manau, nėra pigesnio būdo atsisiųsti prekes, nes padengiama dalis galutinės sumos su visais mokesčiais ir pristatoma į namus arba paštomatus. Man patinka jų aptarnavimas ir, žinoma, tai, kad galutinė prekės kaina vis tiek lieka mažiausia“.

Lietuvių pirkėjų įpročiai

Lietuviai, pirkdami iš JAV, naudojasi apsipirkinėjimo platforma Shipzee. „Pastebėjome, kad dažniausiai lietuvių pirkinių krepšelyje atsiduria elektronika, ypač mėgstamų ženklų „Apple“, „Dell“, „Razer“. Šie gaminiai JAV kainuoja žymiai mažiau ir įsigyti galima iškart, kai tik pasirodo pirminėje rinkoje – nereikia laukti, kol pasieks Europos šalis. Taip pat lietuviai perka arba garsių prekės ženklų gaminius, kurių kainos JAV net be nuolaidų yra trečdaliu mažesnės nei Lietuvoje, pavyzdžiui, „Michael Kors“ rankines, avalynę „New Balance“ ar prabangius kvepalus „Amouage“, arba įsigyja tai, ko pas mus nėra ar tiesiog kas nesiunčiama į Europą: kosmetikos priemones, avalynę, rankines, pinigines, maisto papildus, vaikiškas bei sporto prekes ir net automobilių detales. Daug lietuvių įsigyja itin aukštos kokybės garso, vaizdo bei fototechnikos, – lietuvių apsipirkimo JAV elektroninėse parduotuvėse ypatumus atskleidžia startuolio Shipzee vadovas Matas Vilimas ir priduria: – O Liepos ketvirtosios išpardavimai kaip tik ir yra ta proga, kai pamėgtų prekių ženklų gaminius galima įsigyti už dar patrauklesnes kainas“.

Pasiūlymams neįmanoma atsispirti 

Prekės ženklo „Le Mirage“ įkūrėja Justina Stambrauskaitė pasakoja, kad anksčiau nesisiųsdavo prekių iš užsienio, nes manė, jog tai gerokai brangiau kainuoja, be to, sudėtingiau nei išsirinkti Lietuvoje, nors asortimentas išties didžiulis.

„Esu pamišusi dėl intensyvių, nišinių kvepalų, kurie, ne paslaptis, Lietuvoje kainuoja ne vieną ir ne du šimtus eurų. Pastebėjau tokių pasiūlymų, tad negalėjau susilaikyti! Kaina skyrėsi kone per pusę! Dabar atrandu vis daugiau prekių sau, rekomenduoju savo šeimai ar bičiuliams! Tikrai labai džiugu, kad puikiai žinomų prekių ženklų gaminius galiu įsigyti už gerokai mažesnę kainą!“

Apsipirkti – greičiau, patogiau, pigiau 

O štai interneto veikėją Igor Shiskin pirmiausia džiugina didžiulis prekių asortimentas, be to, perkant per platformą „prekių kaina iškart apskaičiuojama visa, nėra jokių paslėptų kabliukų. Siuntos ateina greičiau nei per dvi savaites, o JAV doleris amžinai nebus toks stiprus kaip dabar ir vis labiau apsimokės pirkti tiek telefonus, tiek laikrodžius ar bulgarkes varkėms sukti“.

Amerikietiškų prekių pasiūla išties yra įspūdinga, tad dažnai sunku išsirinkti. Be to, reikia paskirti daug laiko, kad surastum geriausius pasiūlymus ir nuolaidas. Ir čia startuolis skuba į pagalbą – jo „Facebook“ paskyroje galima rasti parduotuvių, kuriose vyksta didžiausi išpardavimai arba teikiami laikini specialūs pasiūlymai, nuorodų. Amerikietiškais pirkiniais spėjo pasidžiaugti ir garsus dainininkas Vaidotas Baumila.

„Šia platforma naudojausi bene tris kartus ir visais atvejais buvau sutiktas greitai ir mandagiai komunikuojančios komandos, kuri net prekei vėluojant, žinoma, ne dėl jų kaltės, rodos, kartu su manimi jaudinosi“, – šypsosi muzikantas.

Patarimai, kad Liepos ketvirtosios išpardavimai pateisintų viltis 

Startuolis Shipzee.com – bene greičiausiai ir pigiausiai prekes iš JAV pristatantis tarpininkas Lietuvoje. Šios apsipirkimų platformos komanda profesionaliai ir greitai padeda išsirinkti norimas prekes, pataria nuolaidų pritaikymo, siuntimo ir kt. klausimais. Savo klientams rekomenduoja pigiausių prekių ieškoti prekybos milžinuose: Amazon.com, E-Bay.com, BestBuy.com, HomeDepot.com, Macys.com, Nordstromrack.com. Populiariausias el. parduotuves, išskaidytas į atskiras kategorijas, rasite platformoje, o karščiausių pasiūlymų ieškokite socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

 

 

Parašykite komentarą