Oro kadetai
Švietimas

Kadetų licėjus nuo šiol rengs ir oro kadetus

Kaune įsikūręs Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus plečia savo edukacinę veiklą – bendradarbiaudamas su Lietuvos kariuomenės Karinėmis oro pajėgomis ketina rengti ir oro kadetus. Pirmoji oro kadetų klasė sudaroma jau nuo šio rugsėjo mėnesio.  

„Idėja įsteigti oro kadetų mokyklą buvo pradėta formuoti bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadu plk. Dainiumi Guzu, Smalininkų L. Meškaitytės mokykla bei atsižvelgiant į mūsų licėjaus patirtį ir sėkmę“, – pasakojaGenerolo P. Plechavičiaus kadetų licėjaus vadovas Ričardas Žilaitis. „O jeigu visai konkrečiai, tai idėjos įtvirtinimą reiktų laikyti 2021 m. spalio 11 d. pas mus vykusį pasitarimą. Jį surengėme kartu su Lietuvos Respublikos seimo nariu prof. Valdu Rakučiu, jame dalyvavo daug savivaldos, švietimo įstaigų ir kariuomenės atstovų. Tada mes ir prisiėmėme atsakomybę padėti ruošti programas būsimoms kadetų mokykloms“.

Projekto rengėjai numato, kad prie Kadetų licėjaus oro kadetų klasės dar prisidės ir Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla, kurią planuojama pertvarkyti į oro kadetų mokyklą. Kadetų, baigusių šias mokyklas, laukia įvairios perspektyvos tęsti mokslus. Su ja pilotinis oro kadetų klasės projektas P. Plechavičiaus kadetų licėjui leistų pasidalinti patirtimi ir mokymo programa.

Pagal dabartinį planą pamokos ir užsiėmimai oro kadetams I gimnazinėje klasėje vyks taip pat, kaip ir P. Plechavičiaus kadetų licėjuje: iki pietų vyktų bendrojo ugdymo pamokos, skiriant ypatingą dėmesį tiksliesiems mokslams, o po pietų lauks karybos užsiėmimai.

Oro kadetų programa kuriama bendradarbiaujant su KTU Elektros ir elektronikos fakultetu, kuris užsiima avionikos, dronų ir kitų technologijų vystymu. Būsimieji oro kadetai susipažins ir išbandys naują techniką, dronus, gebės juos valdyti ir panaudoti, kurs naujus dronus. Kadetai ateityje turės galimybę tęsti savo mokslus Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Kauno Technologijos Universitete ir Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose Div. gen. S. Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje.

Oro kadetai
Kadetu licejus nuo siol rengs ir oro kadetus. LAF2 1
Oro kadetai

Kadetai susipažins su NATO šalių oro pajėgose naudojama technika: orlaiviais, oro erdvės stebėjimo ir gynybos sistemomis ir k.t. Dalyvaus išvykose po istorines Lietuvos aviacijai vietas, muziejus, karinius dalinius.

Oro kadetai taip pat susipažins su Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų istorija, iškiliomis asmenybėmis prisidėjusiomis prie Lietuvos karinių oro pajėgų kūrimo, dabartine pajėgų struktūra ir specializacijomis.

Didelis dėmesys bus skiriamas fiziniam oro kadetų rengimui, puoselėjant oro pajėgų tradicijas, oro kadetai susipažins su karine aeronautikos penkiakove. Šiuos užsiėmimus ves ne tik Kadetų licėjaus instruktoriai, bet ir kviestiniai instruktoriai iš Karinių oro pajėgų.

Moksleiviams iš kitų Lietuvos miestų, norintiems mokytis Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjaus oro kadetų klasėje bus sudarytos sąlygos gyventi Kaune.

„Ir paskutinė gera žinia tiems, kurie jau seniai svajojo apie tokius mokslus“, – prideda Ričardas Žilaitis. „Vietų naujoje oro kadetų klasėje dar yra, todėl paskubėkite užsirašyti“. 

Daugiau informacijos: Ričardas Žilaitis tel. num.: 370 645 68127 el. paštas: ricardas.zilaitis@kadetulicejus.lt

Parašykite komentarą