Vakarosou 5
Naudinga žinoti

Ką padovanoti savo šeimai per Šventas Kalėdas?

Artėjant didžiausioms metų šventėms – Kalėdiniam laikotarpiui visi sukrunta ieškoti dovanų. Per keletą paskutinių gruodžio savaičių prisimename visus artimus, mums brangius žmones ir neretai dovanojame jiems kažką gražaus, kad tik sukeltume šypseną jų veiduose. Tačiau kasmet kiekvienam ir kiekvienai tikrai kyla tam tikra problema. Ir ne, ji nėra susijusi su motyvacija dovanoti. Ji labiau susijusi su klausimu: „Ką dovanoti?“.

Niekas nenuneigs, kad yra ne kartą stovėjęs(-usi) prie prekybos centro lentynų su galybe dvejonių ir ieškojęs(-usi) tinkamos dovanos kažkam iš artimųjų. Tikimės, kad šiais metais taip praleisite kuo mažiau laiko. Kad tai taptų realybę – štai jums kelios idėjos, ką padovanoti savo artimiesiems per Kalėdas!

Vyrui arba vaikinui

Dovanoti vyrams, deja, bet yra gerokai paprasčiau nei moterims. Paprastai vyrai kelia žemesnius reikalavimus dovanoms, tačiau tai tikrai nereiškia, kad vertėtų nustoti stengtis ar rūpintis.

Vyrams tinkamos dovanos skiriasi pagal amžių ir hobius, tačiau niekada neprašausite su: kvepalais, dovanų čekiais drabužiams, bilietais į renginį ar sporto varžybas (dovanoti po pandemijos). Na, o kitas idėjas generuoti reikia atsižvelgiant į vyro pomėgius.

Jaunesniam vaikinui tikriausiai patinka sportas, kompiuteriniai žaidimai, automobiliai, o galbūt ir kita sritis? Pagal tai galite išrinkti atitinkamos parduotuvės dovanų čekį, išrinkti norimą kompiuterinį žaidimą ar padovanoti mėgiamos komandos marškinėlius.

Vyresnio amžiaus vyrui gali patikti žūklės reikmenys, hobių, tokių kaip golfas, tenisas ar kita – reikmenys, įrankiai ir praktiškesnės dovanos. Neprašausite ir su drabužiais, kurie skirti darbui arba jaukiam laisvalaikiui.

Žmonai arba merginai

Vyrai stos piestu kai kažkas pasakys, kad moteriai rasti dovaną yra lengva. Tenka
pripažinti, kad moterys gali būti išrankios ir atidžios pirkėjos, todėl vyrai, kurie paprastai elgiasi priešingai, turi nemenkai sukti galvą, kad prisimintų kažką, apie ką moteris atsiliepia teigiamai ir ką būtų verta padovanoti. Jeigu ignoruosime amžių ir paimsime bendrą kontekstą, ko gero visada moteriai tinkama dovana yra: dovanų čekiai kosmetikai arba drabužiams, vizitai į atpalaiduojančias SPA procedūras, pažintinės išvykos arba bilietai į renginius, juvelyriniai dirbiniai, saldumynai.

Tiesa, žiemos metu moteriai galite padovanoti ir ką nors praktiško, pvz., gražią, jos nusižiūrėtą žieminę striukę. Striukės – praktiška ir taikliai parinkta dovana.

Vaikams

Vaikams dovanoti gali būti ir paprasta, ir sudėtinga. Jeigu tai jūsų vaikai – tikrai žinosite, ko jie nori ir ką jiems dovanoti, mat, jie tikriausiai nuolatos tauškia ir zyzia apie tai, ką svajoja turėti. Visgi iš kitos pusės, artimųjų arba kitų šeimų vaikams dovanoti gali būti be galo sudėtinga, nes paprasčiausiai nežinosime tų vaikų pomėgių ir lūkesčių. Tokiu atveju verta pasitarti su tų vaikų tėvais ir gauti užuominų.

Vaikams dovanos labai skiriasi pagal jų lytį ir amžių. Be abejo, kiekvienas žmogus yra skirtingas, tačiau pradinių klasių amžiaus mergaitei tikrai galima dovanoti lėles, knygutes, spalvinimo ar piešimo reikmenis, kokį nors rinkinuką apyrankėms ar kitiems dalykams kurti.

Berniukams galima dovanoti mašinytes, konstruktorius, kitokius šiuo metu madingus žaislus.

Mažesniems vaikams tinka ir avalynė, nes jie ją labai greitai keičia, todėl svarbu, kad ant kojų, ypač šaltą žiemą būtų patogūs ir šilti batukai. Avalynę vaikams nesunku rasti internete – https://www.varle.lt/avalyne-kedai-vaikams/.

Visiems vaikams be abejo patiks šokoladas ir kiti skanėstai.

Tėvams

Tėvams gerų dovanų išrinkti nėra sunku. Kadangi tai tikriausiai bus vyresni žmonės, orientuokitės į tai, kad vyresnis žmogus iš savo vaikų priims bet kokią dovanėlę. Tačiau didžiausią dėmesį jie skirs jūsų vaikystės sentimentams ir jautrioms akimirkoms kartu.

Todėl galite atkurti kokius nors momentus iš vaikystės nuotraukose ir padaryti tokių nuotraukų kolekciją, galima padovanoti kokią nors vintažinę muzikinę plokštelę, kavos/arbatos arba teminius marškinėlius.

Giminaičiams

Dovanos giminaičiams paprastai tampa didžiausiu galvos skausmu mums visiems. Kodėl? Ogi todėl, kad jų yra labai daug ir visi jie yra labai skirtingi. Tačiau lengviausiai savo problemą išspręsite, jeigu sudarysite paprastą, bazinių dovanų sąrašą ir ne patiems artimiausiems jūsų rato žmonėms padovanosite tokių pačių dovanų krepšelį. Jį gali sudaryti keli daiktai, kurie bus vienodi ir skirsis tik truputėlį, priklausomai nuo to, kam dovanojate. Štai pavyzdys, kas gali sudaryti standartinį dovanų krepšelį:

 Kava/arbata;
 Dėžutė skanėstų arba šokoladinių saldainių;
 Aromatinė žvakė;
 Dovanų čekis kokiai nors parduotuvei;
 Loterijos bilietas.

Parašykite komentarą