pinigai
Naudinga žinoti

Ką daryti, jeigu pasidarė sunku grąžinti turimas paskolas?

Gyvenimas yra nenuspėjamas ir kartais nutinka dalykų, dėl kurių pasidaro nepatogu ir sunku gyventi komfortiškai. Ypač sunku susitaikyti su tuo, jeigu netikėtai sumažėjo pajamos arba jų visai netekote. Tačiau tokiu atveju svarbiausia nepasimesti bei pradėti ieškoti išeičių, kurios leistų šiek tiek lengviau atsikvėpti nuo finansinių rūpesčių. Šiame straipsnyje apžvelgsime labai realią situaciją ir pateiksime patarimus, ką daryti tuo atveju, kai ėmė darytis sunku mokėti mėnesio įmokas už turimas paskolas.

Visų pirma – kontaktuokite su kreditoriais

Jeigu susisieksite su savo kreditoriais ir juos informuosite, kad nutiko nenumatyta situacija, galbūt galėsite susitarti dėl tam tikrų sprendimų. Pirmasis dalykas, apie kurį galima pagalvoti – įmokų atostogos. Tai yra tokia paslauga, kai iškilus nenumatytiems atvejams, bendrovė, kuri suteikė kreditą, gali laikinai sustabdyti įmokų mokėjimą (dažniausiai 1-3 mėnesiams), kad suteiktų klientui laiko vėl stabilizuoti savo finansinę padėtį. Kitu atveju bendrovė gali pasiūlyti ir kitų sprendimų, tačiau visuomet reikia komunikuoti tam, kad neužsidirbtumėte baudų ir nebūtų priskaičiuoti delspinigiai.

Antra – atsisakykite visų nebūtinų poreikių

Kuomet ima spausti finansinės problemos, reikėtų imti galvoti apie platesnę perspektyvą ir siekti ilgalaikio finansinio stabilumo, o ne mažų norų patenkinimo. Visa tai, kas nebūtina (prabangos prekės, atostogos, papildomas laisvalaikis) turėtų po truputėlį dingti iš jūsų gyvenimo bent kol pasieksite stabilią finansinę situaciją. Asmeninių finansų ekspertai skaičiuoja, kad apie 30% kiekvieno žmogaus išlaidų kas mėnesį sudaro „noriu“ išlaidos (kitą dalį sudaro „reikia“ arba būtinosios išlaidos). Tai reiškia, kad, jeigu kas mėnesį išleidžiate 1000€, pačiu optimaliausiu atveju galėtumėte sutaupyti iki maždaug 300€ per mėnesį. Paskaičiavimai yra preliminarūs ir nebūtinai atspindės realius jūsų sutaupymus.

Trečiasis punktas – pasvarstykite apie refinansavimą

Refinansavimas yra puikus būdas sumažinti dabartinę finansinę naštą. Jeigu turite ne vieną kreditą, refinansuokite, apjungdami kelias paskolas į vieną. Kokia iš to nauda? Ogi tokia, kad galėsite mokėti tik vieną įmoką ir daug mažesnę. Taip įmanoma dėl to, nes refinansuojant pratęsiamas jūsų paskolos grąžinimo laikotarpis. Galbūt net ta pati bendrovė, kurioje turite kreditą, jums galės pasiūlyti refinansuoti ir palengvinti savo finansinę situaciją. Štai pavyzdžiui, jeigu jus domina TFBank paskolų refinansavimas geromis sąlygomis – spauskite čia.

Ketvirtas patarimas – pradėkite skaičiuoti savo išlaidas

Pamenate, minėjome, kad iki trečdalio kiekvieno iš mūsų išlaidų sudaro norų, o ne būtinųjų poreikių tenkinimas. Tiesa ta, kad tai gali būti ir didesnis, ir mažesnis išlaidų procentas. Mūsų patarimas jums būtų stebėti savo išlaidas mobiliajame telefone arba kokiame nors kataloge. Sekdami tai, kiek išleidžiate, galėsite daug geriau matyti, kam galbūt išleidžiate per daug. Išlaidų sekimas leidžia žmonėms pasirinkti taupesnes parduotuves, skatina labiau ieškoti nuolaidų ir laikytis disciplinuoto taupymo režimo, taip pasiekiant geresnių galutinių rezultatų.

Penktas ir paskutinis pasiūlymas – ieškokite papildomų pajamų šaltinių

Vien tik išlaidų mažinimas turi labai aiškiai apibrėžtas „lubas“. Tai reiškia, kad vien tik taupydami galite pasiekti tik ribotą naudą. Jeigu siekiate visam laikui išspręsti savo finansines problemas, turite ne tik mažiau išleisti, bet ir gauti daugiau pajamų. Savaime suprantama, kad, jeigu dirbate pagal darbo sutartį, tikėtis algos pakėlimo ne visada bus realu. Imkitės prekybos iš namų arba ieškokite papildomo darbo tam, kad gautumėte trūkstamų lėšų ir galėtumėte lengviau grąžinti turimus finansinius įsipareigojimus.

Leave a Reply