Kultūra

„Jūs– mūsų širdyse“: „Ledo vaikai“

Gruodžio 18 d. antradienį 18 val. I a. salėje (Radastų g. 2) rodysime paskutinį šių metų filmą apie partizanus ir tremtinius „Ledo vaikai“.

Pagrindinė filmo herojė – Lietuvos karininko dukra Irena Saulutė Špakauskienė, paauglystėje sugebėjusi išgyventi tokiomis tremties sąlygomis, kokių neišlaikė net stipriausi vyrai. Nors ir patyrusi didžiulį blogį, ji nenustojo tikėjimo ir šviesaus požiūrio į gyvenimą. Lenos žiotys ir Trofimovsko sala – tai 800 kilometrų už poliarinio rato nuplukdytos mergaitės ir kitų vaikų istorija. Ji atgyja latvių, lietuvių moterų prisiminimuose.

LEDO VAIKAI – tai tarptautinis projektas (įgyvendinamas bendradarbiaujant su Švedijos organizacija „Production company Language 16“), siekiantis supažindinti su sovietinio teroro metu iš Baltijos šalių ištremtų ar tremtyje gimusių vaikų patirtimis ir likimais. Tarptautinės kūrybinės grupės narių iš Lietuvos, Latvijos ir Švedijos tikslas – užfiksuoti labiausiai pažeidžiamų stalininių represijų aukų liudijimus, permąstyti jų asmenines patirtis pamatinių Europos Sąjungos vertybių – laisvės, demokratijos, pagarbos žmogaus teisėms – kontekste. Ypač filmo kūrėjus domina, kaip tremtis paveikė vaikų pasaulėžiūrą, vertybių sistemą, savojo tautiškumo suvokimą. Tai vėliau turėjo didelę įtaką atkuriant Baltijos šalių nepriklausomybę.

Parašykite komentarą