081401
Karyba

Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas paminėjo 25-ąsias įkūrimo metines

Rugpjūčio 15-oji yra oficiali Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono įkūrimo diena. Šiemet ji ypatinga – batalionas švenčia jubiliejų – savo gyvavimo 25-metį.

Inžinieriai jį, nors ir gerokai apriboti su COVID viruso plitimu susijusių reikalavimų, pasistengė paminėti kaip reikiant: ketvirtadienį visa bataliono bendruomenė jungėsi į bendrą maldą kapeliono mjr. Tomo Karklio aukojamose Šv. Mišiose, klausėsi Kauno valstybinio muzikinio teatro solistės Ritos Preikšaitės ir vargoninkės Dalios Jatautaitės koncerto, o penktadienį pakvietė buvusius bataliono vadus, karininkus, puskarininkius ir karius, plk. Juozo Vitkaus Kazimieraičio artimuosius, JAV ambasados atstovus ir Lietuvos kariuomenės padalinių vadus bei vyr. puskarininkius į gimtadienio šventę, kurios šūkis šiemet skambėjo taip: „Iš praeities per dabartį į ateitį”. Kaip Inžinerijos bataliono ženkle du bokštus jungia arka, taip ir visos bataliono šventės metu buvo tiesiamas tiltas tarp praeities ir dabarties.

Iškilmingos rikiuotės metu inžinierius sveikinęs Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras taip pat trumpam nusikėlė į praeitį ir prisiminė 1991-92-uosius metus ir laikus, kai inžinierius su kolegomis draugiškai pravardžiuodavo bumbumais, didžiavosi tais, kurie savo profesionalumu, savo žiniomis ir patirtimi kūrė ir tebekuria batalioną bei dėkojo buvusiems vadams, „kurie nelengvu periodu kūrė, stiprino, puoselėjo, kėlė ir galima sakyti pastatė ant teisingų bėgių batalioną, kurį turime šiandien.”

Buvęs bataliono vadas, vadovavęs inžinieriams net aštuonerius metus, ats. plk. ltn. Raimundas Visockis, sveikindamas karius su švente ne tik linkėjo sėkmingų darbų ir laikyti inžinerinio šūkio, bet ir atskleidė paslaptį, kaip jam pavyko taip ilgai išsilaikyti bataliono vado pareigose. „Kiekvieną dieną mano darbo diena prasidėdavo nuo kėdės apžiūros. Kėdė turi būti neįpjauta, nesugadinta ir visaip kitaip nepažeista ir turi būti vėl atstatoma į pradinę padėtį. Taigi aštuonerius metus ta kėdė kaip ir laikė, nes tuo metu nelabai kas veržėsi į inžinierius.” – juokavo 1998-2006 metais batalionui vadovavęs Raimundas Visockis.

Rikiuotės metu kariams buvo įteikti paskatinimai bei apdovanojimai, suteikti aukštesni kariniai laipsniai. Pirmą kartą bataliono istorijoje 25-ųjų įkūrimo metinių proga buvo įteikti ir pirmieji garbės ženklai „Inžinierius”, nuo šiol jais už ypatingus nuopelnus ir asmeninį indėlį, kuriant, plėtojant ir stiprinant Lietuvos kariuomenės karo inžineriją bus apdovanojami buvę ir esami karo inžinieriai. Rikiuotės metu garbės ženklais apdovanotojų – plk. Juozo Vitkaus-Kazimieraičio (po mirties), ats. plk. Jono Salicko, ats. plk. ltn. Raimundo Visockio, ats. plk. ltn. Rimanto Česlovo Černiausko, plk. ltn. Vygando Vilčiausko, plk. Arūno Dzidzevičiaus, plk. ltn. Ramūno Jurskio – ir geriausių bataliono karių pavardės įamžintos rikiuotės metu atidengtoje lentoje, kuri kasdien primins, į ką inžinieriai turėtų lygiuotis ir kieno pavyzdžiu sekti.

Šventės svečiams buvo pristatytas dokumentinis filmas apie Inžinerijos batalioną, atidaryta atnaujinta istorinė bataliono ekspozicija, koncertavo grupė „Omerta”, pasijausti Nepriklausomybės kovų dalyviais kvietė Vytauto Didžiojo karo muziejaus edukatoriai, persikelti į viduramžius viliojo istorijos rekonstruktorių klubas, pasirodymą surengė kinologai su tarnybiniais šunimis.

Šaltinis: Lietuvos kariuomenė

Parašykite komentarą