kaunoaleja.lt 041301
Karyba

Jungtinių Amerikos Valstijų parama Lietuvos kariuomenei

Prisidėdamos prie Lietuvos kariuomenės galios stiprinimo Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) perduoda Lietuvos kariuomenei prieštankinių granatsvaidžių M72LAW, kurie reikšmingai sustiprins Lietuvos kariuomenės pajėgumus ir kovinę galią. Tai pažymint balandžio 14 d. LDK Gedimino štabo batalione Vilniuje vyks šios paramos perdavimo krašto apsaugos sistemai ceremonija.

Planuojama, kad renginyje dalyvaus Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybės atstovai.

„Labai vertiname JAV paramą, skiriamą Lietuvos gynybos pajėgumų stiprinimui. Dėkojame ir už dovanojamus prieštankinius granatsvaidžius, kurie reikšmingai prisidės prie atgrasymo didinimo, Baltijos regiono saugumo, o taip pat ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų stiprinimo. Puikiai suprantame, kokioje sudėtingoje saugumo situacijoje yra mūsų regionas, todėl taip pat investuojame į savo gynybą, skiriame 2 procentus nuo BVP, didiname ir modernizuojame savo kariuomenę. Glaudžiai bendradarbiaujame su JAV įsigydami modernią įrangą (sraigtasparnius, šarvuotus visureigius) bei amuniciją (prieštankines raketų sistemas JAVELIN)“, – sako krašto apsaugos ministras A. Anušauskas.

JAV kariuomenės dovanoti mokomieji ir koviniai vienkartiniai granatsvaidžiai M72 LAW papildys Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) turimą ginkluotę, sustiprins ugnies galią. Perduodamos paramos vertė – 10 mln. dolerių.

„KASP yra neatsiejama Lietuvos kariuomenės dalis, o per daugybę pratybų kartu su JAV reguliariosiomis ir specialiųjų operacijų pajėgomis KASP patvirtino esanti patikima, kompetentinga ir rimta jėga. JAV yra garbė palaikyti tokį patikimą partnerį ir dar kartą parodyti savo pasiryžimą ginti NATO sąjungininkų suverenitetą ir saugumą“, – sakė JAV ambasadorius Lietuvoje R. Gilchrist.

Granatsvaidžiai bus paskirstyti KASP rinktinėms, naujaisiais ginklais bus aprūpinti visi pėstininkų skyriai. Granatsvaidžiai M72 LAW skirti naikinti priešo pajėgų šarvuotą kovos techniką, lauko inžinerinius įtvirtinimus. Gaunami ginklai patogūs transportuoti, granatsvaidį – sveriantį iki 5 kg – nešti, paruošti šaudymui bei iš įvairių pozicijų atlikti šūvį gali vienas karys.

JAV kariuomenė ne tik dovanojo mokomuosius ir kovinius granatsvaidžius M72 LAW, bet ir supažindino KASP instruktorius, kaip naudoti šį ginklą.

Granatsvaidžiai M72 LAW patikrinti kovinėmis sąlygomis JAV ir sąjungininkų pajėgų operacijose Irake ir Afganistane bei kitų konfliktų metu.

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. JAV aktyviai dalyvauja įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprindama regiono saugumą ir stabilumą. Savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie Baltijos regiono gynybos. Pagal Europos atgrasymo iniciatyvą kasmet nuosekliai didinama finansinė parama Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, gynybiniams pajėgumas stiprinti. JAV taip pat yra viena pagrindinių ginkluotės įsigijimų partnerių.

Šaltinis: Lietuvos Kariuomenė

Parašykite komentarą