jankūnas
Sportas

Jaunieji talentai sėmėsi patirties „Žalgiris Talent Camp“ stovykloje

Praėjusią savaitę Kauno „Žalgirio“ komanda surengė krepšinio stovyklą „Žalgiris Talent Camp“ perspektyviausiems 14-16 metų krepšininkams iš visos Lietuvos.

Lietuvos čempionų asmeninius kvietimus gavę talentingiausi jaunuoliai savo krepšinio įgūdžius tobulino prižiūrimi „Žalgirio“ dublerių trenerių Manto Šerniaus ir Dariaus Sirtauto, o vienoje iš treniruočių savo patirtimi dalinosi ir ilgametis „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.

Jaunimas darbavosi tiek „Žalgirio“ krepšinio mokykloje, tiek ir susipažino su sąlygomis „Žalgirio“ arenoje bei išbandė didžiausios Lietuvos arenos lankus.

„Į stovyklą atvyko žaidėjai su didelėmis rekomendacijomis iš savo trenerių, taip pat bendravome su krepšinio federacija, gavome rekomendaciją iš „Žalgirio“ krepšinio mokyklos trenerių. Šių krepšininkų neužilgo laukia rinktinė, susirinko patys geriausi savo amžiaus talentai, taipogi stovykloje pasirodė ir vienas estas. Norime su šio amžiaus krepšininkais susipažinti iš arčiau, įvertinti jų galimybes, tokia ir pagrindinė stovyklos mintis“, – kalbėjo treneris M.Šernius.

„Žalgirio“ dublerius treniruojantis specialistas taip pat atskleidė, jog stovykloje vyksta tarsi atranka ir kai kurie žaidėjai gaus pasiūlymą jungtis prie „Žalgirio“ jaunimo komandų.

„Čia taip pat vyksta tam tikra atranka ir peržiūra, nes daugelis žaidėjų bus kviečiami į „Žalgirio“ sistemą. Vieni žais Regionų krepšinio lygoje (RKL), kiti prisilies jau ir prie Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komandos. Labai teisinga, kad jau nuo pat mažens mes norime pažinti žaidėjus, sekti juos. Labai svarbu krepšininkus nukreipti teisingai, pastebėti vėlyvesnio brendimo žaidėjus ir jų nepaleisti“, – sakė „Žalgirio“ jaunimo komandos treneris.

Vienoje iš treniruočių prakaitą su jaunimu aikštėje liejęs žalgirietis P.Jankūnas nedaugžodžiavo ir stovyklą vertino tik iš gerosios pusės

„Stovyklą vertinu tikrai gerai. Suvažiavę talentingi vaikinai, treneriai taip pat sėkmingai atlieka savo darbą, tad yra abipusė nauda. Krepšininkams tokiame amžiuje svarbu pamatyti kokia linkme reikia dirbti, kur dar reikia save stiprinti. Jaunimas yra mūsų ateitis, kuo anksčiau klubai bei treneriai pradės profesionaliai su jaunimu užsiimti, tuo geriau bus visam Lietuvos krepšiniui“, – mintimis dalijosi „Žalgirio“ kapitonas.

Su jaunaisiais žalgiriečiais ilgus metus pradirbęs, o dabar Šarūnui Jasikevičiui pagrindinėje „Žalgirio“ komandoje talkinantis Tomas Masiulis taip pat negailėjo gražių žodžių stovyklai, kuri, pasak jo, turėtų būti organizuojama tradiciškai kasmet.

„Susirinkę daug gražaus jaunimo, energijos jiems tikrai netrūksta, noro taip pat. Nemažai išprakaitavome, džiaugiamės, jog pavyko surinkti pačius geriausius savo amžiaus krepšininkus, o dabar viskas jų rankose. Tokios stovyklos labai sveikintinas dalykas, smagu ir vaikinams, kurie mato, kad yra vertinamas jų darbas. Tokios iniciatyvos turėtų būti vykdomos kiekvienais metais“, – savo įžvalgas dėstė T.Masiulis.

Kokybišką stovyklos programą Kauno „Žalgiriui“ šiemet padėjo įgyvendinti stovyklos rėmėjai – viena didžiausių licencijuotų ne bankinių finansinių įmonių „Orion“ ir statinių šiltinimo medžiagų gamintojai „Balpol“.

Jaunųjų talentų stovyklą „Žalgiris“ organizavo ir praėjusiais metais. Joje „Žalgirio“ treneriai pirmą kartą susipažino su Kerro Kriisos žaidimu, kuris šiame sezone prisijungė prie „Žalgirio“ dublerių ekipos ir buvo Eurolygos jaunimo turnyre žaidusios jaunių komandos lyderis.

Pirmuosius žingsnius praėjusių metų „Žalgiris Talent Camp“ treniruotėse žengė ir panevėžietis Mantas Rubštavičius, atkreipęs į save dėmesį ir nuo kito sezono prisijungsiantis prie „Žalgirio“ dublerių komandos.

Parašykite komentarą