BUVAU KADAISE @israeli films 3
Kultūra

Izraelio kinas tavo mieste

„Kultūra yra vienas geriausių įrankių ne tik suburti žmones, bet ir geriau pažinti vienas kitą.“ (Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon)

Rugsėjo 17 d. 18 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, I a. salė) Izraelio ambasados iniciatyva projektas „Izraelio kinas tavo mieste“ vėl kviečia į kino vakarus. Pirmasis šio sezono filmas –  „Buvau kadaise“, kurio veiksmas nukelia žiūrovus į vėlyvąjį 6-ąjį dešimtmetį, Haifos uostamiestį. Filmo siužetas – asmeninės istorijos, paremtos prisiminimais ir istorine atmintimi.

Pagrindinis veikėjas paauglys Arekas per vasaros atostogas susipažįsta su geriausio draugo pussesere, Amerikos žyde, kilusia iš Irako. Jis leidžia laiką miesto centre esančiame kino teatre, kurį valdo Silvija ir grupelė mažaūgių. Arekas įsidarbina sekliu pas Jenkelę Braidą, piršlį ir šešėlinį verslininką, turintį ypatingą talentą – suvesti poron Haifos atsiskyrėlius. Tarp Areko vasaros nuotykių herojų – vienišius bibliotekininkas Meiras ir Lenkijoje holokaustą išgyvenusi Klara, skausmingai bandanti kovoti su ją persekiojančiais naktiniais košmarais. Moteris savo namuose organizuoja nelegalius lošimus kortomis, į kuriuos įtraukiamas ir Arekas.

Filme vaizduojama įtampa tarp jaunystės ir brandos, tarp Rytų Europos paveikto Izraelio socializmo ir 7-o dešimtmečio vakarietiškų tendencijų, tarp Sabros (Izraelyje gimusių žydų) ir pabėgėlių iš „ten“, kurie niekada nesukurs tikrų namų „čia“. „Buvau kadaise“ atspindi unikalią šalies mozaiką ir pretenduoja tapti Izraelio kino klasika.

Rež. Avi Nesher, 2010 m., 112 min. Filmas bus rodomas originalo – hebrajų – kalba su lietuviškais subtitrais.

Izraelio kino seansai pristatomi bendradarbiaujant su Izraelio kino fondu, didžiausiu Lietuvos kino festivaliu „Kino pavasaris“.

 

Parašykite komentarą