Bandeles
Naudinga žinoti

Įvardijo geriausią laiką, kada mėgautis ir pirkti kepinius – svarbu ne tik savijautai, bet ir piniginei

Šviežioms, ką tik iškeptoms bandelėms yra sunku atsispirti, tačiau pasirinkus tinkamą paros metą, jomis mėgautis galima be sąžinės graužimo. Laikas – svarbus ir norint sutaupyti. Pavyzdžiui, bene visose parduotuvėse ir kepyklėlėse švieži kepiniai dienos pabaigoje yra parduodami kur kas pigiau nei pirmoje dienos pusėje.

Kada geriausia mėgautis kepiniais?

Thierry Lauvray, konditeris, sako, kad užsukus į parduotuves ar populiarias kepyklėles likus valandai ar kelioms iki uždarymo, šviežios duonos, bandelių, pyragų vitrinose dažnai galima pamatyti užrašą, skelbiantį, kad šių produktų galima įsigyti su didele nuolaida. Visgi, tai nereiškia, kad kepiniai nebėra švieži ar kokybiški. Dauguma jų – kepti dar tą pačią dieną.

„Iš vakaro su nuolaida įsigiję mėgstamų bandelių ar pavyzdžiui, šviežių kruasanų – ryte nebereiks sukti galvos, ką pasigaminti pusryčiams. Juos beliks tik pasišildyti, susitepti sumuštinį, o jeigu turite laiko – išsikepti kruasanų apkepėlę. Ji gaminama kruasanus apliejus pasaldintu kiaušinio plakiniu ir iškepus orkaitėje“, – pasakoja T. Lauvray.

Visgi, kad ir kaip mėgtume įvairiausius kepinius, jais mėgautis svarbiausia pasirinkti tinkamą paros laiką. Tai, kad mitybos specialistai bandeles ar desertus rekomenduoja valgyti pirmoje dienos pusėje – tikriausiai nieko nesustebins. Tuomet esame ir labiau fiziškai aktyvūs ir galime suvartotus angliavandenius panaudoti savo energijai. Lygiai ta pati taisyklė galioja ir vaisiams, kuriuose yra nemažai cukraus.

Nesudėtingi receptai, pavyksiantys net virtuvės naujokams

Na, o jeigu norite išmėginti savo jėgas ir įvairiausių skanumynų pasigaminti namuose – T. Lauvray dalijasi keliais paprastai pagaminamų kepinių receptais.

Bandelės su dešrelėmis

Jums reikės:

800 g šaldytos mielinės tešlos

1  kiaušinio

12  pieniškų dešrelių

2 v. š. sezamų sėklų (nebūtina)

Gaminame:

Orkaitę įkaitinkite iki 200 °C. Jau paruoštą mielinę tešlą dėkite ant miltais pabarstyto paviršiaus ir iškočiokite iki 5 mm storio. Supjaustykite tešlos lakštą 2–3 cm pločio juostelėmis. Kiekvieną dešrelę kruopščiai apsukite tešlos juostele ir sudėkite bandeles į kepimo popieriumi išklotą skardą. Dubenėlyje išplakite kiaušinį. Kiekvienos bandelės viršų patepkite kiaušinio plakiniu ir užberkite sezamų sėklų. Kepkite orkaitėje apie 30 minučių. Skanaus!

Cinamoninės bandelės

Jums reikės:

250 ml  migdolų gėrimo

2 v. š cinamono

žiupsnelio druskos

15 ml agavų sirupo

200 g sviesto

500 g miltų

60 g rudojo cukraus

10 g sausų mielių

1 kiaušinio

Glajui:

100 g kreminio sūrio

2 v. š tirpinto sviesto

2 v. š migdolų gėrimo

2 a. š vanilės ekstrakto

3 v. š cukraus pudros

Gaminame:

Į puodą supilkite migdolų gėrimą ir pakaitinkite ant silpnos kaitros. Kai gėrimas sušils, į jį suberkite mieles ir maišykite, kol jos ištirps. Tuomet berkite cukrų ir vėl maišykite, kol gausite vientisą masę. Į švarų dubenį sudėkite 100 g kubeliais supjaustyto sviesto, suberkite miltus, įberkite žiupsnelį druskos, viską užpilkite šiltu migdolų gėrimu ir rankomis išminkykite tešlą. Uždenkite dubenį medžiaginiu rankšluostėliu ir palikite bent valandai, kad tešla iškiltų.

Pasiruoškite bandelių glajų: kreminį sūrį, sviestą bei migdolų gėrimą supilkite į dubenį ir elektriniu plaktuvu išplakite iki vientisos masės. Tada pilkite vanilės ekstraktą, dėkite cukraus pudrą ir viską išmaišykite.

Įkaitinkite orkaitę iki 200 °C. Likusį sviestą truputį pašildykite, kad suminkštėtų, o kiaušinį išplakite. Iškilusią tešlą iškočiokite, ištepkite kiaušinio plakiniu, patepkite likusiu sviestu, tolygiai apibarstykite ruduoju cukrumi bei cinamonu. Supjaustykite paruoštą tešlą 4 cm pločio juostelėmis ir kiekvieną jų susukite į ritinuką. Suktinukus išdėliokite skardoje, paviršių patepkite likusiu kiaušinio plakiniu, dar kartą apibarstykite cinamonu ir pašaukite į orkaitę. Kepkite apie 25 minutes. Iškepusias bandeles papuoškite paruoštu glajumi.

Parašykite komentarą