STRALA zvaigzde
Miestas

Įspūdingo dydžio Kalėdų žvaigždė atkeliauja į Kauną

Nenustebkite, jei vieną rytą pakeliui į darbą išvysite didžiulę šviečiančią žvaigždę. Tamsiausiais metų mėnesiais ji keliauja po didžiuosius Lietuvos miestus, o šiandien pasieks Kauną. Žvaigždė įsikurs Vienybės aikštėje ir bus čia iki gruodžio 8 d. 

„Tamsiuoju ir šaltuoju laikotarpiu dovanoti šviesą didžiausiems Lietuvos ir kitų Baltijos šalių miestams jau tapo gražia tradicija. Kaip atskleidė mūsų užsakymu atliktas tyrimas, beveik trečdaliui Lietuvos gyventojų daugiausia džiaugsmo teikianti Kalėdų tradicija yra šventiškai išpuoštos gatvės. Nuo šiandien visą savaitę galėsime pasidžiaugti labiau spindinčia ir šviečiančia Vienybės aikšte Kaune“, – sako Jolita Juodzevičienė.

Iš Kauno žvaigždė vėliau keliaus į Klaipėdą, o vėliau – sugrįš į Vilnių. Toks pat projektas šventiniu laikotarpiu vyksta ne tik Lietuvoje, bet puošia ir miestų erdves Rygoje bei Taline.

Deklamuos Kalėdų poemą

Žvaigždės aukštis siekia beveik 4 metrus. Tačiau tai dar ne viskas – paspaudus prie jos esantį mygtuką, pasigirs specialiai šių metų šventėms sukurta poema.

„Ši poema – tai eiliuota istorija apie tai, kaip per Kalėdas skamba namai. Ji primena paprastą šeimos buvimą kartu: kažkas kepa, kažkas kramto, kažkas pakuoja dovanas ar juokiasi ir žaidžia. Juk būtent namai, pilni namiškių ir svečių skleidžiamo šventinio šurmulio, susiliejančių į bendrą skambesį, ir yra tikrasis Kalėdų grožis“, – sako J. Juodzevičienė.

Žvaigždės kelionė: datos ir lokacijos

Kad tamsios dienos taptų šviesesnės, o šventinė nuotaika – dar pakilesnė, didžiulė šviečianti žvaigždė nuo lapkričio 11 d. keliauja po didžiuosius Lietuvos miestus. Likęs žvaigždės maršrutas:

Gruodžio 2–8 d. – Vienybės aikštė (Kaunas)

Gruodžio 9–15 d. – Danės skveras (Klaipėda)

Gruodžio 16 d. – sausio 2 d. – Pamėnkalnio skveras (Vilnius)

Parašykite komentarą