Golfas 24 of 113
Žmonės

Įspūdingas reperio Ironvyto laisvalaikis – sulaužyta golfo lazda, modelio darbas ir krentančios foto sienelės

„Tiek visko patirti per vieną popietę! Galvojau, kad tai – nebeįmanoma!“, – juokavo žinomas reperis ir sportininkas Vytautas Medineckas – Ironvytas. Jis, kaip ir būrelis kitų pramogų pasaulio atstovų, tapo modeliu, pristačiusiu pagal naujausias mokslininkų išrastas technologijas sukurtus drabužius, apsaugančius nuo karščio, vėjo, saulės spindulių, lietaus ir netgi uodų.

Madų performansas vyko Europos centro golfo klube, kur, surengus pirmąjį šio sezono turnyrą, oficialiai paskelbtas žaidimo lauke startas.

„Varžybose dalyvauti negalėjau, nes… niekada nebuvau žaidęs golfo!, – šmaikštavo Ironvytas, – Bet pasūlymu išgirsti šios sporto šakos niuansus iš savo srities profesionalų susigundžiau“.

Pirmojoje gyvenime golfo treniruotėje sudalyvavo ir stilistė Viktorija Šaulytė su seserimi Gabija, dainininkė ir renginių vedėja Donata Virbilaitė, aktorė Lina Bražinskaitė -Tupikovskienė su sūnumi Dominyku, tapytojos Skaistės Semenikės vyras Viktoras, aktoriai Rita ir Marius Sekmokai.

Bene įspūdingiausiai prisijaukinti vieną naudingiausių sveikatai sporto šakų teko būtent žymiajam reperiui. Mėgindamas numušti kamuoliuką kuo toliau kultūrizmą propaguojantis dainininkas neapskaičiavo savo jėgų ir vienu mostu į dvi lygias dalis sulaužė golfo lazdą.

„O vėliau, kai demonstravome madas, spėjau sugauti ant manęs krintančią, nuo stipraus vėjo gūsio stabilumą praradusią foto sienelę. Tikrai nepamirštamai praleidau laiką“, – puikų humoro jausmą demonstravo pašnekovas.

„Golfas yra ypač sveikatai naudingas užsėmimas, mat jį praktikuojantys žmonės ilgą laiką juda gryname ore ir nueina nuo 14 000 iki 24 000 žingsnių. Todėl gerėja fizinė forma, stiprinama širdies veikla, o kamuoliuko smūgiavimo metu dirba beveik visas raumenynas. Būtent dėl šių priežasčių iš arčiau norėjau susipažinti su man nauja sporta šaka“, – patikino aktyviai laiką leisti mėgstanti stilistė V. Šaulytė.

Ją suintrigavo ir galimybė iš arti pamatyti bei netgi pačiai panešioti funkcionalius drabužius, prie kurių gimimo prisideda mokslininkai. Neseniai pasaulyje pradėta naudoti technologija, leidžianti sukurti aplinkai draugišką, bet neįtikėtinai tankiai suaustą audinį, pro kurį jį vilkinčiajam negali įgelti net uodas.

„Man svarbu, kai laisvalaikiui skirtas drabužis yra ne tik stilingas ir patogus, bet ir turi slaptų, akimi nematomų privalumų. Tarkim, jis vėsina, šildo, saugo nuo kenksmingo saulės spindulių poveikio. Arba, pavyzdžiui, yra pagamintas iš perdirbtų plastiko butelių“, – sakė dainininkė D. Virbilaitė.

Anot jos, Lietuvoje dar mažai kalbama ir apie sintetikos bei natūralių audinių skirtumus. Nors D. Virbilaitė savęs nevadina drabužių kūrimo tradicijų žinove, besiruošiant kolekcijos pristatymui jai teko perskaityti ne vieną užsienio literatūroje paskelbtą mokslinį straipsnį.

„Dabar audiniai gaminami iš itin pažangios sintetikos, gebančios  atlikti daugybę funkcijų. Tarkim, sušlapote kojas. Medvilninė kojinė drėgmę palaikys ir pėda ims šalti, o sintetika leis vandeniui išgaruoti ir koja liks sausa, nepraras šilumos. Tiesa, perkant sintetinius drabužius vis tik verta pasidomėti, kas juos išrado“, – vertinga informacija dalinosi pašnekovė.

„Hiatus golfo taurė 2019“ varžybose dayvavo daugiau nei 80 golfo žaidėjų. Renginį vainikavo iškilmingi apdovanojimai, kurių metu buvo apdovanoti tiek turnyrę dalyvavę žaidėjai, tiek pirmąją pamoką išklausę svečiai. O išdalinus prizus renginio vedėjai paskelbė, kad nuo šiol Europos centro golfo klube startuos Vlados Musvydaitės projektas Walk15, skatinantis visuomenę rinkti žingsnius ir daugiau vaikščioti. Per golfo klubą nusidriekė išmani ėjimo trasa, kuri taps nauju traukos centru visiems, norintiems gyventi sveikiau, laimingiau ir aktyviau.

 

Parašykite komentarą