4kartumoterys DSCF8562
Įdomybės

Išmanūs sveikinimai mamos dienos proga: dovanokite prisiminimus ir naujas patirtis

Motinos diena jau šiandien, o jeigu pritrūkote idėjų, kaip originaliai ją pasveikinti, jums padės išmaniosios programėlės ir virtualios platformos. Išmanios dovanos leis ne tik nustebinti toli esančias mamas, bet ir vos keliais paspaudimais paruošti ar užsakyti unikalų bei įsimintiną sveikinimą.

Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto teigimu, ieškant dovanų mamoms nebereikia blaškytis po parduotuves, kadangi išmaniajame telefone galima rasti įvairių idėjų nuo vaizdo įrašų kūrimo įrankių iki naudingų mokymų.

Siųskite nuotraukas. Geriausia dovana mamoms – prisiminimai, todėl jas galite nustebinti paruošę virtualų nuotraukų albumą ar koliažą. Tam puikiai tiks nemokama grafinio dizaino programėlė „Canva“. Čia suteikiami visi reikalingi įrankiai koliažų, atvirukų ar skrajučių kūrimui, o itin paprastas aplikacijos valdymas leis vos keliais paspaudimais paruošti sveikinimą. Nuotraukas galima redaguoti ir papuošti nemokamais rėmeliais, lipdukais ar norimu tekstu. Dar viena naudinga programėlė nuotraukų redagavimui – „Mothers Day Photo Frames“. Vartotojai gali rinktis iš daugybės nemokamų rėmelių, filtrų ir lipdukų, kurie sukurti specialiai motinos dienai. Gautą rezultatą lengva išsaugoti ir siųsti mamoms asmenine žinute ar socialiniais tinklais.

Pradžiuginkite nuotaikingu vaizdo įrašu. Originaliai pasveikinti mamas galima ne tik nuotraukomis, bet ir kūrybiškais vaizdo įrašais. Šiam sveikinimo būdui ribų nėra – šokite, dainuokite, įtraukite gražiausius prisiminimus ar perduokite linkėjimus. Vaizdo įrašų kūrimui tiks populiaraus socialinio tinklo „Tik Tok“ aplikacija – čia galima ieškoti smagių idėjų ir rinktis iš daugybės muzikos kūrinių, efektų, filtrų ar net išplėstinės realybės elementų. Programėlėje integruoti redagavimo įrankiai leidžia lengvai kirpti, jungti ir dubliuoti vaizdo klipus. Sveikinimo vaizdo įrašus taip pat galima kurti „Filmora Go“  programėlėje, kurioje yra daugiau nei 1000 muzikos įrašų, virš 5000 lipdukų ir filtrų, jaustukų bei fonų. Visapusiškai funkcionali vaizdo įrašų redagavimo aplikacija puikiai tinka ir pradedantiems – įrankiai leidžia itin lengvai ir greitai įkelti nuotraukas bei sukurti filmukus ar pristatymus.

Dovanokite prenumeratą. Nustebinkite mamą elektroninių knygų, filmų ar žurnalų prenumerata. Daugelis lietuviškų paslaugų tiekėjų siūlo prenumeratą, kurią galite užsakyti ir nusiųsti mamoms vos keliais paspaudimais. Elektronines knygas galite užsakyti „Knyguklubas.lt“ ir „Knygos.lt“, „Obuolys.lt“ svetainėse. Mėgstančioms žurnalus tikrai patiks elektroninės ar įprastos versijos prenumerata. Internete galima užsakyti ir populiarių vaizdo turinio platformų prenumeratą, tokią paslaugą siūlo „Go3“, „Netflix“ ir kt. Dabar prenumeratą galima užsakyti ir beveik visoms laisvalaikio pramogų aplikacijoms nuo sporto iki muzikos klausymo įrankių.

Paaukokite organizacijoms. Apsvarstykite galimybę dovanoti ne materialus daiktus, o pagalbą kitiems. „Aukok.lt“, „Blue/Yellow“, „Raudonasis Kryžius“ ir kitos Ukrainai pagalbą teikiančios organizacijos bei platformos užtikrina išmanius aukojimo būdus, tad galėsite skirti paramą telefonu – skambučiu, žinute arba elektronine bankininkyste. Šiuo laikotarpiu paaukodami mamos vardu ne tik prisidėsite prie gero tikslo, bet ir „įteiksite“ prasmingą dovaną mamai.

Dovanokite virtualius kursus ir pamokas. Galbūt jūsų mama svajoja išmokti naują kalbą ar įvaldyti kompiuterinę programą? Galite išpildyti jos svajones ir padovanoti virtualius kursus ar pamokas. Daugybę įvairių mokymosi kursų siūlo „Coursera“ platforma, kuri bendradarbiauja su daugiau nei 200 universitetų. Čia įtraukiamos pamokos su namų darbais, diskusijų forumais, testais, projektais ir baigimo pažymėjimais. Naujiems įgūdžiams puikiai tiks ir internetinė mokymosi „Udemy“ platforma – čia siūloma daugiau nei 150 tūkst. kursų, kuriuose mokosi virš 50 milijonų žmonių. „Udemy“ galima rasti užsiėmimus beveik kiekvienai temai nuo kalbų, meno ar fizinio pasirengimo. Platformoje esantys įrankiai leidžia mokytis ne tik garso ir vaizdo elementais, bet ir skaityti informacijos šaltinius ar dalyvauti viktorinose.

Sukurkite grojaraštį. Nustebinkite mamas sukurdami jos mylimiausių dainų rinkinį muzikos platformose. Tai galite padaryti „Spotify“, „Youtube“ ar „Soundcloud“ aplikacijose. Pridėkite sentimentalias, gražiausias akimirkas primenančias dainas, kurių mama galės klausytis bet kuriuo metu. Toks sveikinimas reikalauja tik šiek tiek laiko ir pastangų, tačiau tikrai dar ilgai džiugins mamas.  Jeigu pritrūkote idėjų, kokias dainas galėtumėte įtraukti į grojaraštį, peržiūrėkite jau parengtus variantus „Spotify“ platformoje – „Mother‘s Day Love“ ar „Love for Mother‘s Day“ ir kt.

Parašykite komentarą