Naudinga žinoti

Išmanūs bėgimo sprendimai pradedantiesiems ir ne tik

Nusiteikusiems šį sezoną daugiau pajudėti ir pradėti bėgioti, itin svarbi teisinga ir sveikatai draugiška pradžia. Perlenkti lazdą ar save nualinti labai lengva, todėl taisyklingai bėgioti bei neprarasti motyvacijos padės treniruočių programėlės ir įrenginiai.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi informatyviomis ir patogiomis treniruočių programėlėmis bei sprendimu, norintiems bėgioti be mobiliojo telefono.

„Couch to 5K“. Programėlė puikiai tinka pradedantiesiems bėgikams, siekiantiems įgyti trokštamą formą ir sukurti savo bėgimo režimą. Programoje numatyti devynių savaičių trukmės treniruočių planai su 20-30 minučių trasomis tris kartus per savaitę. Čia taip pat jūsų laukia keturi puikūs treneriai, kurie palaikys jus kiekviename žingsnyje.

Aplikacijoje ypač lengva sekti atgalinį laikmatį, o kai įpusėjate trasą, programa signalizuoja, jog praėjo pusė laiko bei galite apsigręžti ir bėgti namų link. Šis skaitmeninis treniruočių vedlys veikia kartu su jūsų pageidaujamu muzikos grotuvu bei pateikia vertingų bei motyvuojančių patarimų. Dar geriau motyvuoja rezultatai, todėl aplikacijoje galite stebėti savo pažangą ar susisiekti su bendraminčiais „Couch 5k Health Unlocked“ forume ir „Facebook“ grupėse.

„iOS“ įrenginiams: https://apps.apple.com/gb/app/one-you-couch-to-5k/id1082307672

„Android“ įrenginiams: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phe.couchto5K&hl=en_GB&gl=US

„Strava“ – aplikacija, skirta tiek besiruošiantiems maratonui, tiek bėgime žengiantiems pirmąjį žingsnį. Programėlė pateikia pagrindinę statistiką – atstumą, tempą, greitį, įveiktą aukštį, sudegintas kalorijas, širdies ritmą ir pan. Be to, bėgimo maršrutui netgi galima pasirinkti populiariausius tarp vartotojų takus bei įkelti nuotraukas iš savo maršruto. Čia taip pat galėsite stebėti draugų pasiekimus ar su jais apsikeisti iššūkiais.

Prenumeratoriai gauna dar daugiau privalumų – personalizuotus treniruočių planus, patarimus, kaip treniruotis saugiau ir sveikiau. Programėlė veikia įrenginiuose su GPS, pavyzdžiui, „iPhone“, „Apple Watch“, „Garmin“, „FitBit“ arba „Polar“. Tiesa, aplikacija pritaikyta ir kitoms sporto šakoms – plaukimui, žygiavimui, treniruotėms sporto salėje ir t.t.

„iOS“ įrenginiams: https://apps.apple.com/us/app/strava-run-ride-swim/id426826309

„Android“ įrenginiams: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.strava&hl=lt&gl=US

„Nike Run Club“ – nepaprastai populiari ir gerai įvertinta aplikacija. Nesvarbu, ar vaikštote, ar bėgate, ji puikiai tinka pradedantiesiems.

„Nike Run Club“ programa turi būtiniausius įrankius, kad sportas taptų malonumu. Ji palaiko GPS, turi integruotą audio-gidą, personalizuotus iššūkius ir tikslus bei treniruočių planus motyvacijai ir disciplinai palaikyti. Be to, ja lengva naudotis kartu su draugais – mesti iššūkius ir sekti vienas kito rezultatus.

Kitas puikus privalumas yra tai, kad aplikacijoje saugoma bėgimo istorija: tempas, širdies ritmas, įveikti aukščiai, maršrutai ir atstumai. Tai ypač pravartu nuosekliai stebintiems savo pažangą.

„iOS“ įrenginiams: https://apps.apple.com/us/app/nike-run-club/id387771637

„Android“ įrenginiams: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nike.plusgps&hl=en_GB&gl=US

„Runkeeper“ – vartotojų pamėgta bėgimo programėlė ne tik dėl personalizuotų planų, bet ir įtraukiančios bendruomenės funkcijos. Kaip ir kitos bėgimo aplikacijos, „Runkeeper“ palaiko GPS ir realiu laiku fiksuoja jūsų bėgimo parametrus bei juos išsaugo istorijoje peržiūrai. Taip pat leidžia išsikelti bėgimo tikslus: nuo atstumo iki svorio metimo, o „Premium“ versijoje pateikia detalius personalizuotus bėgimo planus.

Motyvaciją padės išlaikyti galimybė organizuoti grupinius bėgimus bei dalintis pasiekimais su bendraminčiais ar socialiniuose tinkluose. Bėgimas su šia aplikacija nepabos, nes yra galimybė kurti, išsaugoti patikusius ar koreguoti senus maršrutus. Be to, programa turi puikią integraciją su „Spotify“.

„iOS“ įrenginiams: https://apps.apple.com/us/app/runkeeper-gps-running-tracker/id300235330

„Android“ įrenginiams: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fitnesskeeper.runkeeper.pro&hl=lt&gl=US

Patogesnis bėgimas – be mobiliojo. Jeigu esate iš tų, kurie bėgiodami nori būti laisvi nuo mobiliojo, verta išmėginti išmaniuosius laikrodžius, palaikančius eSIM technologiją.

Pavyzdžiui, laikrodžiai „Samsung Galaxy Watch 2“ ir „Samsung Galaxy Watch 3“ palaiko virtualią eSIM kortelę ir leidžia telefoną palikti namuose. Taigi, net ir nutolę nuo savo telefono tiek, kad  nebesiekia „Bluetooth“ ryšys, jūs vis tiek galėsite skambinti, atsiliepti į skambučius, ar gauti kitus pranešimus, tiesiog šiame išmaniajame laikrodyje.

Be to, laikrodžiuose esanti bėgimo trenerio funkcija pateiks jums aktualius patarimus realiu laiku, tad asmeninį treniruočių motyvatorių ir stebėtoją turėsite po ranka, o tiksliau – ant riešo.

Parašykite komentarą