Modestas Radvilas
Žmonės

Iš restoranų verslo pasitraukęs Modestas ėjo paskui savo svajonę

„Esu visiškas parduotuvių maniakas. Ir taip – jau nuo vaikystės“, – sako kaunietis Modestas Radvilas. Per karantiną, kada dalis verslų užsidarė, Modestas ėmėsi savo svajonės įgyvendinimo. 

Pirmasis verslas – iš savos spintos

Drabužiai M. Radvilą domino jau nuo vaikystės. „Ką tėvai pirkdavo, man niekas neįtikdavo. Buvau tas, kuris domisi mados tendencijomis, ką prie ko derinti, kokia spalva su kokia nesiderina. Man viskas buvo įdomu, žiūrėdavau ir domėdavausi modeliais, mada. Modeliu teko padirbėti ir man pačiam. Beje, tėvai namuose man buvo įrengę net erdvią įeinamą spintą“, – pasakojo M.Radvilas.

Kai Modestui buvo apie 19 metų, kartu su drauge jie bandė pradėti savo drabužių verslą. Jiedu sukūrė puslapį internete ir iš savo spintų išsitraukė turėtus naujus drabužius. „Tai, ką turėjome spintose, dar su etiketėmis. Tada važiavom prie Kauno marių, viską sufotografavom. Bet mūsų verslas nelabai pasisekė ir greitai baigėsi“, – juokėsi pašnekovas.

Tačiau sulig pirmojo verslo pabaiga nesibaigė M. Radvilo susidomėjimas drabužiais, priešingai – dar labiau išaugo.

Drabužius ėmė siūtis  

Stiliaus pojūtį turintis vaikinas sako, kad netrukus atėjo toks laikas, kai parduotuvėse esantys drabužiai jo nebedomino – niekas nepatiko.

„Tada pagalvojau, kad reikia pirkti medžiagą ir drabužius siūtis. Pradėjau pirkti medžiagas, kurti įvairius drabužius, o man padėjo siuvėja. Tada pagalvojau: juk aš jau dizaineris ir grįšiu į rinką su savo drabužių verslu“, – su šypsena antrąjį verslo bandymą  prisiminė Modestas.

Tačiau nutiko taip, kad kokybiškas iš gero audinio pasiūtas drabužis kainuoja daugiau – išauga jo savikaina: „Pasiuvimas, detalės. Ir taip iškyla pardavimo kaina. Jaučiau, kad žmonės domisi, bet kai tu nesi žinomas drabužių kūrėjas – įeiti į rinką yra gana sudėtinga. Reikėjo investuoti į reklamą, o aš pabijojau. O jei nepavyks?“

Modestas prisimena, kad maždaug prieš dvejus metus išvažiavo į jūros šventę Klaipėdoje: „Vilkėjau savo siūtą kombinezoną. Tada kokie 5-6 žmonės priėjo prie manęs ir klausė, iš kur gavau šį drabužį. Tai ir buvo spyris man, komplimentas, kad turiu skonį, stilių ir kad negaliu to pamesti. Jau kelis kartus pamečiau, nes nenusisekė.“

Ieškoti drabužių – į Italiją ir Paryžių

Kelis kartus Modestui teko lankytis Italijoje, taip pat Paryžiuje, kur jis ne tik žvalgėsi mados tendencijų, bet ir ieškojo ryšių su išskirtinių ir stilingų drabužių tiekėjais.

„Tada grįžau į Lietuvą, viską iš naujo apgalvojau. Devynis kartus matavau, o dešimtą kirpau. Kai prasidėjo karantinas, pamaniau, kad tam tinkamas laikas.

Buvau užtikrintas, kad aš šito noriu ir kad savo svajonės nepaleisiu. Tuo metu dirbau restorano vadovu, tačiau kai per karantiną restoranai užsidarė, pagalvojau, kad arba dabar, arba niekada“, – sako Modestas, nutaręs Kauno prekybos miestelyje „Urmas“ atidaryti itališkų drabužių butiką „Kox clothing“.

Tiesa, iš pradžių M. Radvilas, kaip ir nemažai prekybininkų, bandė važiuoti į Lenkiją ir drabužių ieškoti kaimyninėje šalyje. Tačiau kai visą dieną sugaišęs paieškoms rado tik vieną tinkamą rūbą, šios idėjos atsisakė.

„Pradėjau prekiauti moteriškais drabužiais, tačiau jau prijungiu ir vyriškus. Visi drabužiai yra itališki. Norėjau, kad jie būtų išskirtiniai, kad niekas tokiais neprekiautų“, – kalbėjo Modestas, kurio butikas visai neseniai atvėrė duris stilizuoto traukinuko vagonėlyje.

„Aš niekada nemeluoju“

Verslininkas sako, kad jis nėra tik tas žmogus, kuris parduoda drabužius. Svarbi jo darbo dalis yra bendravimas su klientais.

Padėti išsirinkti drabužius moterims ir merginoms jam nėra jokia naujiena – jau daug metų Modesto patarimų prašo jo draugės, o jis mielai kartu su jomis eina į parduotuves.

„Tad ir dabar kartais klientei būnu ir kaip draugas, ir kaip stilistas. Kai ateina žmogus – visada paklausiu, gal jis ieško kažko konkretaus, pasiūlau drabužį, kuris tiktų. Matau, kad kartais žmogus nori matuotis drabužį, kuris jam netiks. Visada stengiuosi patarti ir niekada nemeluoju. Jei žmogus pasimatuoja ir matau, kad jam netinka – taip ir pasakau, pasiūlau kitą variantą“, – kalbėjo Modestas.

Modestas sako, kad parduotuvėje yra drabužių, skirtų įvairaus amžiaus žmonėms, o savo klientėms jis pataria nebijoti ir ryškesnės spalvos ar atviresnio drabužio. Stilingų drabužių, sako jis, čia gali rasti ir vyresnio amžiaus moterys.

Pasak Modesto, kalbant apskritai apie drabužius, juos gali išskirti į dvi kategorijas – madingi ir stilingi drabužiai.

Madingi – tai dizainerių drabužiai, o stilingi – nebūtinai kurti dizainerio: „Drabužis gali būti atvežtas ir iš Lenkijos, ir iš Italijos. Kai tu jį priderinsi – bus gražus bendras vaizdas, bus rezultatas.“

Ar stiliaus turėjimas – įgimta ar išsiugdyta savybė? Atsakyti į šį klausimą gana sudėtinga: „Nežinau, ar čia įgimta, bet aš pats jaučiau, kad man bet kas netinka. Tai, ką darau dabar, man labai patinka ir esu tam atsidavęs visu šimtu procentu. Du kartus man nepavyko, manau, kad trečią – pavyks.“

Parašykite komentarą