041901
Naudinga žinoti

Iš patikrintų įmonių Kaune – pažeidimų nenustatyta

Pareigūnams papildomai patikrinus prekybos miestelį „Urmas“ bei prekybos centrus (prekiaujančius ne maistu) Kaune, kuriems, sušvelninus karantino režimą, leista vėl dirbti, grubių pažeidimų nenustatyta.

Balandžio 18 d. Kauno apskrities policijos pareigūnai Kaune vykdė parduotuvių, prekybos įmonių, kurių veikla karantino metu leistina, stebėseną ir kontrolę. Buvo tikrinamos tokių įmonių prieigos, užeita į vidų, pagal savo kompetenciją vertinta, ar jose nepažeidinėjami karantino reikalavimai.

Nuo ryto buvo apžiūrimi prekybos miestelio „Urmas“ sandėliai. Kur prekiaujama pramoninėmis prekėmis – nė vieno sandėlio durys neatsidarė, patekti galimybės nebuvo. Akivaizdu – veikla ten nebuvo vykdoma. Ten, kur prekiaujama maistu – laikomasi higienos sąlygų, pardavėjai buvo su apsaugos priemonėmis, laikytasi saugaus atstumo. Ant visų durų taip pat buvo nurodytos taisyklės. Čia atvykę pareigūnai pažeidimų neužfiksavo, priešingai – sutiko vadovybę, tikrinančią, kaip laikomasi tvarkos, bei dalinančią dezinfekcinius skysčius ir kitas apsaugos priemones.

Prekybos centruose, vykdančiuose ne maisto prekybą, bei jų prieigose keletas pažeidimų nustatyta – ne visur buvo laikomasi saugaus dviejų metrų atstumo. Į pareigūnų pastabas nedelsiant buvo sureaguota, todėl užteko tik įspėjimų.

„Džiugu, kad pareigūnams neteko rašyti protokolų. Matyt ir visuomenė, ir verslo atstovai pradeda reaguoja tinkamai, elgiasi vis sąmoningiau. Tokios priemonės bus vykdomos ir artimiausiu metu – tol, kol bus neatšauktas karantino režimas, kadangi nors ir sušvelninus karantino sąlygas, tam tikri reikalavimai išlieka. Ir, vienareikšmiškai, visiems jų privalu laikytis.“, – akcentuoja Kauno apskrities policijai vadovaujantis Elanas Jablonskas.

Parduotuvių ir įmonių veiklą taip pat kontroliuoja ir kitos, tiesiogiai už tai atsakingos institucijos. Už karantino pažeidimus gresia griežta atsakomybė. Fiziniams asmenims už pažeidimus gresia nuo 500 iki 1500 eurų, juridiniams – nuo 1500 iki 6000 eurų baudos.

Šaltinis: Kauno apskrities VPK

Parašykite komentarą