Viskas bus kitaip 1
Žmonės Kultūra

Įpusėjus Kino pavasariui – kas festivalyje traukia žiūrovų dėmesį

Tradicinė kino šventė – festivalis Kino pavasaris Kaune tęsis iki šios savaitės pabaigos – balandžio 3 – osios dienos. Mėgautis tuo, ką per pastaruosius metus išskirtinio sukūrė įvairių šalių režisieriai, dar liko šešios dienos, todėl kaunoaleja.lt Jums pateikia savo įžvalgas apie įsimintiniausias kino juostas.

Bene daugiausiai dėmesio Kino pavasaryje sulaukė „Gerasis bosas“. San Sebastiano kino festivalyje pernai pristatytas režisieriaus Fernando León de Aranoa darbas kino kritikų yra vadinamas tragikomedija. Ir iš tiesų – tragiškai komiškų ir gyvenime atpažįstamų epizodų čia apstu. Filmo pagrindinis herojus charizmatiškas fabriko savininkas Blankas (Javieras Bardemas) gyvena įtampoje, nes trokšta geriausio vietinio verslo apdovanojimo. Viskas turi būti tobula! Tačiau nepriekaištingos įmonės iliuzija bliūkšta – Blankas turi susitvarkyti su kerštingu atleistu darbininku, prislėgtu vadovu ir juo pačiu susižavėjusia ambicinga praktikante. Gerasis bosas begėdiškai kišasi į pavaldinių asmeninius gyvenimus ir peržengia visas įmanomas ribas, sukeldamas grandininę reakciją ir nenumatytas pasekmes.

Originaliu ir įtaigiu galima vadinti režisieriaus Marten Persiel darbą „Viskas bus kitaip“.

Šiame neįprastame kelio filme-pasakoje pasitelkiant mokslinius faktus iškeliama neatidėliotina mūsų dienų problema – biologinės įvairovės nykimas. Distopiškoje ateityje, 2054-aisiais, gyvenantys trys jauni maištininkai dega noru sužinoti, kas nutiko jų planetai ir leidžiasi į kelionę seniai prarasto gamtos grožio pėdsakais. Atsakymai slypi praeityje – straipsniuose iš 2020-ųjų jie randa raktą į stropiai slepiamą tiesą, o mums, žiūrovams, primena, kad gyvename laike, kur spalvinga ateitis vis dar įmanoma.

„Visi žinojo, kad tai vyksta? O jūs protestavote?“, – žmonėms, gyvenusiems 2020 – aisiais ir pasaulinių organizacijų informuotiems, kad yra iškilusi grėsmė išnykti milijonui rūšių gyvūnų, klausima užduoda filmo herojai.

„Nepakanķamai. Išnykimo statistika buvo tik ledkalnio viršūnė…“, – išgirsta jie.

Ar dar galima ir kaip galima viską pakeisti? Juostos prologas visiems ją žiūrintiems suteikia viltį – reikia žingsnius daryti jau šiandien.

Sukrečiantis režisieriaus Ioseb Bliadze-Soso filmas „Gyvenimo kaina“. Kiek gali kainuoti paauglio atkaklumas ir noras įrodyti savo vyriškumą? Ar jam tikrai reikia duotis laisvės ir nuolaidžiauti? Vienas įvykis gali pakeisti visą žmogaus gyvenimą. Ir – nebūtinai į teigiamą pusę.

Dar vienas šiais laikais itin aktualus kūrinys – „Arthur Rambo“. Karimas D. neabejoja savo kandumu ir išmintimi. Jis užtikrintai diskutuoja ir apie poeziją, ir apie politiką. Jis – rašytojas – ne tik provokatyvaus romano, bet ir 140-ties ženklų žinučių online autorius, pakilęs iš Paryžiaus socialinio požemio į viešą gyvenimą. O kas yra „Arthur Rambo“? Neįmanoma atsakyti paprastai ar nuspręsti greitai – bet kažkas daro būtent tai.

Blogiausias žmogus pasaulyje – juosta apie pasirinkimus ir laiką. 20 – ies nežinoti, ką veiksi gyvenime yra normalu, o po dešimtmečio? Kokias ribas mums duota laikas? Kada yra per anksti, o kada – jau vėlu pradėti?

Tai – tik dalis dėmesio vertų Kino pavasario juostų, kurias Kaune galima išvysti iki balandžio 3 d.

Parašykite komentarą