DI sugeneruota nuotrauka Nuotr. autorius Lon Tweeten @art is 2 inspire Instagram
Įdomybės

Interneto sensacija tapusią popiežiaus nuotrauką sukūrė dirbtinis intelektas. Kaip atpažinti netikrus vaizdus?

Šią savaitę internetą drebina vaizdas, kuriame Popiežius Pranciškus dėvi stilingą baltą pūkinę striukę. Daugelis internautų nustebo sužinoję, kad šio vaizdo autorystė priklauso sparčiai tobulėjančiam dirbtiniam intelektui. Kaip atpažinti dirbtinio intelekto įrankių sugeneruotus vaizdus?

„Dirbtinis intelektas (DI) geba sukurti itin tikroviškas, kokybiškas iliustracijas. Itin sparčiai tobulėjant dirbtinio interneto technologijoms, DI sugeneruotus vaizdus atskirti nuo realių nuotraukų ar menininkų darbų tampa vis sunkiau, todėl vis dažniau apsigauname. Visgi yra kelios gudrybės, padėsiančios atskirti sugeneruotus vaizdus nuo realių. Tai aktualus siekiant užkirsti kelią melagingų naujienų plitimui“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Dirbtinis intelektas nesupranta fizikos dėsnių

Nors internete plačiai aptarinėjamas vaizdas, kuriame Popiežius Pranciškus dėvi stilingą pūkinę striukę, iš pirmo žvilgsnio atrodo itin realistiškai, vis tik geriau įsižiūrėjus, galima pamatyti kelias realybės neatitinkančias detales.

„Pirmąjį broką nuotraukoje galima pastebėti pažiūrėjus į Popiežiaus Pranciškaus veidą – atrodo, kad jo akies vokas susilieja su akiniais ir pereina į šešėlį, esantį ant veido. Žiūrint į nuotraukos viduryje esantį kryžių, galima matyti tik vieną grandinėlės dalį, kita – kažkur dingusi. Taip pat Katalikų bažnyčios vadovo pirštai apglėbia orą, o ne kavos puodelį, kurį jis nešasi. Tiesa, rankoje esantis puodelis, taip pat matomas neryškiai“, – vardija „Bitės Profas“.

Anot išmaniųjų įrenginių eksperto, DI programos geba gerai kopijuoti ir sujungti elementus, tačiau jos vis dar nesupranta fizikos dėsnių – nesuvokia, kodėl kryžius neturėtų pakibti ore arba, kad akiniai ir už jų esantis šešėlis nėra tas pats objektas, nors ir siejasi.

Parašykite komentarą