moksleiviai
Švietimas

Inovacijų agentūra kviečia moksleivius dalyvauti nacionaliniame verslumo iššūkyje 

Inovacijų agentūra kviečia 9-12 kl. moksleivius pasitikrinti savo verslumo žinias ir dalyvauti nacionaliniame verslumo iššūkyje. Iššūkio metu bus renkama ir versliausia Lietuvos mokykla bei didžiausio potencialo turinti moksleivio verslo idėja. Visų verslumo iššūkį priėmusiųjų mokinių ir į kampaniją įsitraukusių mokyklų atstovų laukia dovanos. 

„Turime ugdyti verslumo įgūdžius. Padėję verslumo pamatus dar mokykloje, paruošime veržlią, drąsią ir šiuolaikinius iššūkius atremti pasirengusią kartą. O moksleivius kviečiu priimti verslumo iššūkį – pasitikrinti savo žinias ir drąsiau apsvarstyti verslininko kelią“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Šis verslumo iššūkis yra jaunimo verslumo skatinimo kampanijos „Drąsiau į verslą“ dalis. 

„Nacionalinio verslumo iššūkio tikslas – leisti kiekvienam moksleiviui pasimatuoti savo verslo kūrimui aktualių žinių lygį bei parodyti kryptį, ką reikėtų apgalvoti, kuo pasidomėti prieš pradedant kurti savo verslą. Darbo su moksleiviais patirtis neleidžia abejoti, jog ši karta – talentinga, ambicinga, kūrybinga ir turinti gausybę verslo idėjų. Vis tik, tyrimai rodo, jog moksleivius pradėti savo verslą stabdo nesėkmės baimė, todėl dar praėjusiais metais pristatėme specialiai mokiniams skirtą „Drąsiau į verslą“ puslapį, kuriame trumpai ir aiškiai pateikiame verslo kūrimo žingsnius ir įrankius. Tikime, kad nacionalinis verslumo iššūkis ir šis specialus puslapis padės įkvėpti ir padrąsinti moksleivius išbandyti verslininko kelią“, – kalba Patricija Reut, Inovacijų agentūros Bendrųjų verslo kompetencijų skyriaus vadovė.  

Moksleiviai, atlikę verslumo iššūkio testą, pasitikrins savo verslo pradžios, investicijų pritraukimo, verslo valdymo ir kitų sričių žinias bei gaus rezultatus, kokios brandos verslininkai yra – naujokai, augantys ar patyrę verslininkai, o gal tikri verslo žinovai. Be to, verslumo iššūkis atlieka ir edukacinę funkciją: moksleiviai gaus trumpą teisingo atsakymo paaiškinimą bei nuorodą, kur galėtų gauti daugiau informacijos ir taip praplėsti savo verslo kūrimo žinias. Įveikti iššūkį galima visą ateinantį mėnesį, adresu: https://drasiauiversla.inovacijuagentura.lt/verslumo-issukis

„Drąsiau į verslą“ puslapyje moksleiviams glaustai pateikiama informacija, patarimai ir visi Inovacijų agentūros įrankiai, svarbūs svarstantiems apie savo pirmąjį verslą. Puslapis taip pat naudingas ruošiantis nacionaliniam verslumo iššūkiui – jame slepiasi dalis atsakymų į klausimus.  

Visų dalyvavusių laukia dovanos 

Nepriklausomai nuo verslumo iššūkio rezultatų, pralaimėtojų nebus – visi iššūkyje dalyvavę moksleiviai bus pakviesti į virtualų susitikimą su nuomonės formuotoju Paul de Miko. Susitikimo metu Paul de Miko dalinsis netikėtomis verslo idėjomis, o moksleiviai gaus rimtą užduotį – nuspręsti ar jos turi potencialo. Prie iššūkio prisijungusių mokyklų atstovų laukia virtualus susitikimas su ekspertu, kurio metu bus kalbama apie mokytojo rolę įgalinant moksleivius imtis savo idėjų įgyvendinimo.  

Iššūkyje dalyvaujantys moksleiviai taip pat kviečiami dalintis savo verslo idėjomis.  

„Vis dar vyrauja klaidinga nuomonė, jog siekiant apsaugoti savo verslo idėją, iki pat jos realizavimo, ją reikia slėpti. Verslo ekspertai, investuotojai turi kitą nuomonę ir teigia, jog turint verslo idėją, būtina apie ją kalbėti kuo plačiau. Tai duoda paspirtį ją įgyvendinti, leidžia gauti grįžtamąjį ryšį, rasti partnerių bei bendraminčių. Norime paskatinti moksleivius drąsiau kalbėti apie savo verslo idėjas, todėl baigę verslumo iššūkį moksleiviai jas galės pateikti, o Inovacijų agentūros specialistai išrinks vieną, turinčią didžiausią potencialą. Galbūt šis laimėjimas moksleiviui suteiks dar daugiau įkvėpimo pradėti savo verslą“, – kalba P. Reut.  

Didžiausio potencialo turinčios idėjos autorius bus apdovanotas „reMarkable 2” išmaniąja užrašine, kurioje galės toliau patogiai planuoti tolimesnius savo verslo žingsnius. 

Parašykite komentarą