karviu ukis
Švietimas

Inovacijos besidominčių abiturientų dėmesį traukia nauja studijų kryptis

Nuo šių metų rudens VDU Žemės ūkio akademijoje studijas pradės nauja būsimųjų sumaniosios inžinerijos specialistų laida.

Ji orientuota į versle ir žemės ūkyje vyraujančias tendencijas, kurių esmė – augantis technologijas išmanančių profesionalų poreikis.

VDU Žemės ūkio akademijos prof. dr. Rolandas Bleizgys teigė, jog ateities ūkis bus vis labiau automatizuotas, mechanizuotas, besiremiantis robotais, 3 D ar kitomis inovacijomis. Jame dirbti bus lengviau ir įdomiau.

„Bet sprendimus priima ne kompiuteriai, o žmonės. Todėl labai svarbu išmanyti kaip tinkamai apdoroti bei panaudoti technologijų pateiktus duomenis“, – apie naujų specialistų poreikio svarbą kalbėjo R. Bleizgys.

Jo teigimu, nauja bakalauro studijų programa, kurioje ugdomas platus spektras gebėjimų, būtent į tai ir yra orientuota.

R.Bleizgio nuomone, sumaniųjų inžinierių poreikis tik augs, nes valstybės politika yra nukreipta į gyvulių skaičių didinimą.

Tai – išskirtinai į inovacijas orientuota ir vienintelė Lietuvoje studijų programa, kurioje bus ugdomi naujos kartos specialistai, gebantys sumaniąsias inžinerines sistemas diegti ir valdyti gyvojoje gamtoje. Didžiausias dėmesys šioje studijų programoje yra skiriamas ugdyti gebėjimams „komunikuoti“ su robotais ir dronais, naudoti sumaniąsias inžinerines sistemas bei dirbtinio intelekto taikomąsias programas.

Baigusieji šią programą galės ne tik paversti skaitmeninės revoliucijos iššūkius efektyviais sprendimais žemės ūkio sektoriuje, bet ir sėkmingai spręsti gamybos efektyvumo didinimo, resursų taupymo, poveikio klimato kaitai mažinimo problemas, didinti agrarinio sektoriaus gamybos ir organinių atliekų tvarkymo tvarumą, žaliosios bioenergijos gamybą. VDU Žemės ūkio akademijoje parengti specialistai gebės įgyvendinti Europos Komisijos bendrosios žemės ūkio politikos iškeltą kompleksinį tikslą – modernizuoti žemės ūkio sektorių, diegiant inovacijas, skatinant praktinį jų taikymą, gerinant skaitmeninimą žemės ūkyje bei kaimo vietovėse.

 

Parašykite komentarą