Ieva Narkute svelnumo Kestucio Pleitos fotoG71A6065 03
Pramogos

Ieva Narkutė pristato išskirtinių daiktų kolekciją: tai dar vienas mano kūdikis

Ieva Narkutė pristato savo naują kūdikį. Skamba intriguojančiai, tačiau antro vaiko besilaukianti dainininkė dar nepagimdė. Ir tas „kūdikis“ ne daina, ir ne vaizdo klipas. Ieva įgyvendino ilgai puoselėtą svajonę: sukūrė ir internete pristato vardinę kūdikiams ir vaikams skirtą pledukų kolekciją.

„Šis projektas mano širdyje gimė gerokai prieš mus visus užklupusią pasaulio pabaigą. Nešiojausi jį tikrai kaip kūdikį, nešiojausi ilgai ir nedrąsiai, užtrukau, kol išdrįsau apie jį puse lūpų prabilti pradžioje artimiesiems, o pagaliau ir visiems“, – sako ji. Dainininkės kurtą kolekciją „švelnumo by Ieva Narkutė“ jau galima apžiūrėti ir įsigyti internete.

Pažįstantys Ievą neleis sumeluoti – ji mezga visur ir visada. Net važiuodama į koncertus ar laukdama pasirodymo, iš rankų nepaleidžia virbalų. Mezgimas ją lydi nuo ankstyvos vaikystės. „Megzti mama mane išmokė šešerių. Pirmasis mano darbas buvo šalikas dvimečiui broliui – labai kreivas ir labai margas, bet baisiai iš meilės. Vėliau mezgiau lėlėms, paauglystėje – sau“, – pasakoja Ieva.

Kolekcijos „švelnumo by Ieva Narkutė“ užuomazgų reikėtų ieškoti dar tais laikais, kai pati dainininkė vaikų neturėjo, bet draugės laukėsi viena po kitos. „Eidama lankyti naujagimių, dovanų dažnai nešdavau savo rankomis su meile ir kruopštumu sukurtą pleduką“, – pasakoja Ieva. Kai kurios bičiulės negalėdavo patikėti, kad tokį dailų, skoningą, subtilų ir labai aukštos kokybės, daiktą dainininkė numezgė pati.

Pradėjusi dovanoti savo mezginius, ji staiga susidūrė su požiūriu, kad mezgimas – mistiška, senovinė veikla, kad tai moka tik šimtametės močiutės ir šiaip jau šis amatas beveik ant išnykimo ribos. „Niekaip negaliu su tuo sutikti. Mezgimas man yra kasdienybė, hobis, meditacija“, – sako ji.

Susilaukusi pirmagimės Onos, ji išsamiai studijavo mezgimo mažiems vaikams subtilybes. Eksperimentavo su siūlais, modeliais, raštais. Mažoji Onutė buvo apmegzta nuo galvos iki kojų. Besigilindama dainininkė suprato, kad pledukas yra tas daiktas, be kurio kūdikis neapsieina. Jis lydi nuo pirmųjų dienų šiltai apglobdamas ir suteikdamas saugumą. Kai mamos nėra šalia, jis atstoja jos raminantį apkabinimą. Kai mažylis auga, pledukas su juo keliauja per gyvenimą. Jis nepamainomas automobilyje, namuose, parke ant žolės, svečiuose. Vėliau nemažai tėvų būtent pledukus nutaria išsaugoti atminimui. Todėl pledukai ir tapo tuo mezginiu, kuris Ievos sąmonėje išaugo iki kolekcinio daikto.

Jos pledukų kolekcijoje vyrauja natūralios gamtos spalvos, subtilūs raštai. Pledukai mezgami tik iš itin aukštos kokybės pačios švelniausios merino vilnos. „Švelnumas yra auginantis, paguodžiantis ir jam nėra netinkamo sezono. Švelnumui mes niekada nesam per maži ar per seni. Švelnumas visada įveikia mūsų sienas, išplečia galimybes atsiverti pasauliui, pamilti ir mėgautis juo“, – apie kolekcijos pavadinimo simboliką kalba ji.

Gegužę dainininkė susilauks antrosios atžalos ir namuose jau paruoštas net ne vienas pledukas. Visą Ievos Narkutės kolekciją galite išvysti čia: https://www.svelnumo.lt

 

Parašykite komentarą