Rankos
Miestas

Į naujos saviugdos studijos Kaune „In Flow“ atidarymą vos tilpo žmonės

Praėjusį šeštadienį į blaivų šokių vakarėlį Kaune plūdo norintys linksmybių kauniečiai ir miesto svečiai. Pastebima, kad vis dažniau žmonės renkasi atsipalaiduoti be alkoholio ir ieško būdų, kaip sumažinti mums visiems žinomą stresą tvariais būdais.

„Paskelbę registraciją į nemokamą studijos atidarymo vakarėlį per mažiau nei savaitę sulaukėme beveik 100 registracijų. Žmonės vis labiau mato, kiek naudos duoda savęs pažinimas“, – pasakoja studijos įkūrėjai Jurgita Medonė, Matas Kaženauskas, Akvilė Kaženauskė ir Laura Paškevičiūtė.

Ar saviugdos, savęs pažinimo renginių erdvę atidarėte, norėdami padėti žmonėms tvarkytis su stresu?

J. Medonė: Taip. Dauguma gyvena įtemptoje rutinoje: darbai veja darbus, o kur dar iššūkiai santykiuose ir kitose srityse. Praktika rodo, kad kuo labiau pažįstame save, tuo daugiau džiaugsmo, lengvumo ateina ir į kasdienybę. Ne tik atsipalaiduoti, o ir rasti sau reikalingus atsakymus galima per įvairias savęs pažinimo metodikas: šokį, emocijų paleidimą, kvėpavimą, garso terapijas ir kt.

Turbūt ne visiems lengva išdrįsti ateiti į vakarėlį, kuriame šokama blaiviems?

M. Kaženauskas: Šįkart buvo nemažai žmonių, kurie dar niekada nėra šokę blaivaus šokių vakarėlio metu. Tiems, kam netekę dalyvauti tokiame vakarėlyje, toks renginio formatas gali atrodyti keistas ir gali baimintis, kad nepavyks pilnai atsipalaidavus šokti. Bet į atsipalaidavimą mes įvedame. Tam pasitelkiame įvairius metodus: judesio dirbtuves, specialiai sudarytą muzikos takelį. Prieš renginį būname tikri, kad visi į jį atėję žmonės bus paliesti atsipalaidavimo. Ir kaip gera matyti džiaugsmą žmonių akyse – jie patys būna nustebę, kad šitaip atsipalaiduoti galima be jokių intoksikantų.
Tiesiog ateikite su smalsumu. O mes jau žinome, kaip padaryti, kad dalyviai atsipalaiduotų. Mūsų toks darbas.


Įsikūrėte atgijusiame „Drobės fabrike“. Kodėl studiją pavadinote „In Flow“?

A. Kaženauskė: Kviesdami žmones į studiją mes kviečiame į tėkmę, į lengvumą, į pasitikėjimą savimi ir gyvenimu. Čia žmonės grįžta į save. Liaujasi gyvenę praeitimi. Džiaugiasi dabartimi ir mato šviesesnes ateities galimybes. „In Flow“ pavadinimas puikiai atspindi būseną, kurios ieškome mes kiekvienas – lengvumo kasdienybėje ir vidinės ramybės.

Ką kauniečiai ir miesto svečiai gali gauti „In Flow“ (iš angl. k. „tėkmėje“) studijoje?

L. Paškevičiūtė: Studijoje jau dabar vyksta ne tik blaivūs ekstatinių šokių vakarėliai, o ir garso/muzikos sesijos, oro ir kitų rūšių joga, sąmoningo kvėpavimo sesijos, seminarai. Visi mielai laukiami.

Kaip jums patiems kilo mintis atidaryti studiją?

J. Medonė: Man tai jau ne pirma studija, kurią atidarau. Jau beveik dešimtmetį dirbu savęs pažinimo srityje. Per tiek laiko pamačiau, ko reikia žmonėms. O jiems reikia jaukios erdvės, į kurią vos įžengus apgaubtų atsipalaidavimas, kuriamas per estetišką aplinką, skaniai kvepiančius smilkalus, ausiai malonius garsus. Neužtenka paskelbti renginį. Svarbi visuma. Investuodami į didelės jaukios erdvės įkūrimą mes matome prasmę padėti žmonėms būti vidinėje ramybėje. Džiaugiuosi, kad mes keturiese, susibūrę į komandą, turime tą patį tikslą.

Ką jūs kiekvienas veikiate šioje erdvėje?
M. Kaženauskas: Jurgita veda sąmoningo kvėpavimo, emocijų paleidimų sesijas, šokio/judesio dirbtuves, oro jogą. Aš esu muzikos kūrėjas – vedu patyrimines gyvais instrumentais atliekamas sesijas. Mano žmona Akvilė veda jogos, šokio užsiėmimus. Kolegė Laura – oro jogos pamokas, seminarus.
Taip pat šioje erdvėje dirbame ne tik mes, o ir kiti savęs pažinimo terapijų vedėjai. Turime išties platų renginių, sesijų tvarkaraštį.


Daugiau informacijos apie tai galima rasti čia: www.facebook.com/inflowstudijakaune/.

Agnė Kvietkauskė

Parašykite komentarą