Rokas Kvaternikas Milda Juone ir Saulius Zukas
Švietimas

Į Lietuvos edukacinės leidybos rinką žengia tarptautinė grupė: padės kurti modernesnes priemones mokyklai

Vadovėlių ir kitos mokomosios literatūros leidykla „Baltų lankų vadovėliai“ tapo vienos pirmaujančių edukacinės literatūros leidybos įmonių Europoje „Klett“ grupės partnere Lietuvoje. Šis bendradarbiavimas suteiks Lietuvos leidyklai galimybę naudotis „Klett“ grupės edukaciniais ištekliais, tyrimais, įvairiose šalyse patikrintais metodais kuriant modernius vadovėlius, skaitmenines priemones ir kitą mokomąją medžiagą Lietuvos mokiniams ir mokytojams. Tikimasi, kad tai prisidės prie modernesnės, tarptautine praktika grįstos švietimo aplinkos kūrimo Lietuvoje.

Tikslas – įdomus, šiuolaikiškas mokomasis turinys

„Klett“ grupė – daugiau nei 125 metus skaičiuojanti, išskirtinai švietimo srityje veikianti grupė, įkurta 1897 m. Štutgarte, Vokietijoje. Bendrovė veikia 20 šalių ir daugiausia dėmesio skiria kokybiškoms mokomosioms priemonėms ir paslaugoms teikti mokiniams bei mokytojams, o grupėje veikiančios įmonės intensyviai dalijasi tarptautinėmis įžvalgomis ir patirtimi.

Per pastarąjį dešimtmetį „Klett“ ne tik sekė naujausiomis švietimo skaitmenizacijos tendencijomis Europoje, bet ir jas formavo, kurdama skaitmenines platformas ir vadovėlius, interaktyviąsias priemones. Visa, ką kuria „Klett“ grupė, paremta siekiu, kad mokytojai ir mokiniai gautų kuo daugiau pagalbos mokydami ir mokydamiesi, o mokymo priemonės atitiktų įvairius amžiaus tarpsnius, skirtingus mokomuosius dalykus, mokymo ir mokymosi būdus. Grupė turi didžiulę patirtį ir žinių, kaip leidinius pritaikyti tiek specialiųjų poreikių turintiems, tiek išskirtinių gabumų vaikams.

Skaitmeninės mokymosi priemonės ir naujos galimybės mokytis

„Baltų lankų vadovėliai“ nuo šiol galės pasitelkti ilgus metus kauptą „Klett“ grupės patirtį kurdami modernią mokomąją literatūrą Lietuvos rinkai, ieškodami naujų skaitmeninio turinio sprendimų.

„Ši partnerystė – svarbus žingsnis Lietuvos istorijoje. Džiaugiamės, kad mums pavyko pritraukti pirmaujančią edukacinės leidybos grupę, ir tikime, kad ši partnerystė, sujungusi mūsų ilgametę vadovėlių kūrimo patirtį ir Lietuvos švietimo sistemos specifikos išmanymą su „Klett“ žiniomis, leis „Baltų lankų vadovėliams“ pasiūlyti kokybiškesnių, inovatyvesnių ir įdomesnių mokomųjų priemonių“, – teigia „Baltų lankų vadovėlių“ įkūrėjas ir vyriausiasis redaktorius dr. Saulius Žukas.

„Džiaugiamės tapę „Baltų lankų vadovėlių“ partneriais Lietuvoje. Mus sieja vizija teikti šiuolaikišką, aukštus kriterijus atitinkantį edukacinį turinį įvairiomis formomis. Tikiu, kad kartu galėsime stiprinti mokomųjų leidinių pasiūlą“, – sako Rokas Kvaternikas, „Klett“ vadovas Rytų Europai ir Baltijos šalims.

„Ši parnerystė neabejotinai  įlies naujo požiūrio ir leis pamėginti pritaikyti tarptautiniu mastu patikrintas idėjas ir inovatyvias edukacines priemones rinkoje, kuri veikė lokaliai“, – teigia Milda Juonė, „Klett“ grupės atstovė Baltijos šalims.

Sandorio metu „Klett“ grupę konsultavo advokatų kontora „Sorainen“, o leidyklą „Baltų lankų vadovėliai“ – advokatų kontora COBALT.

Leidykla „Baltų lankų vadovėliai“ buvo įsteigta 2015 m. atskyrus edukacinės literatūros leidybą nuo „Baltų lankų“ grožinės literatūros leidybos. Leidyklos įkūrėjai edukacinę literatūrą leidžia daugiau nei 20 metų.

Parašykite komentarą