elTADOS mados studijos gimtadienis 1
Žmonės

Į dvigubą gimtadienį bičiulius pakvietusi laisvalaikio drabužių kūrėja Diana: „Kartais sėkmė – neprognozuojama“

Pastaraisiais metais išpopuliarėjusio laisvalaikio drabužių prekinio ženklo kūrėja Diana Morkūnaitė – Želvienė antradienio vakarą Kaune šventė savo mažąjį jubiliejų. Tačiau bičiuliai, tarp kurių buvo ir ne vienas žinomas žmogus, sveikino ne tik sukaktuvininkę, bet ir jos kūrybinį bendraautorių Tadą Kuzminską.

„Vienu metu nutarėme paminėti dvi mums svarbias progas – 45 – ąjį Dianos ir 5 – ąją „elTADOS mados” studijos gimtadienį. Nors vasarą visus, kuriuos norėjome matyti, po vienu stogu suburti nelabai įmanoma, nutarėme šventės neatidėti – juk ji yra tada, kada yra“, – patikina T. Kuzminskas.

Atpažįstamą ir įsimenamą laisvalaikio aprangos prekės ženklą sukūręs duetas atviras – tuomet, kai ėmė bendradarbiauti, tegalvojo apie tai, kiek džiaugsmo bei laisvės teikia pats procesas.

D.Morkūnaitė – Želvienė pasakoja po vidurinės mokyklos baigimo nusprendusi siekti ne aukštojo išsilavinimo, o užsiimti labiau apčiuopiama veikla.

„Man to labiau norėjosi, nors egzaminų pažymiai leido tapti ir viena iš universiteto studentų“, – sako kūrybinga moteris.

Anot jos, tolimesnį savo kelią ji galėjo rinktis iš trijų pagrindinių profesinių studijų krypčių – maisto pramonės, kirpimo ir siuvimo. Pastarajai pirmenybę suteikusi pašnekovė savo įgūdžius vėliau tobulino ne vienoje siuvykloje, drabužiais aprūpindavo ir artimuosius bei draugus.

Mintis Tadui ir Dianai pradėti gaminti kažką savito gimė prieš maždaug šešerius metus. Prisimindami savo kūrybinį kelią, jie patikino visada žinoję, kad kiekvienas drabužis turi turėti savo veidą. Būtent tokia idėja remdamasis duetas kuria išskirtinius, stilizuotomis kaukolėmis puoštus drabužius, su kuriais galima ir atostogauti, ir keliauti į gimtadienio šventę, ir puoštis kasdien.

„Perpildytoje siuvėjų, kūrėjų, gamintojų rinkoje buvo sunku sukurti kažką naujo, išskirtinio. Bet… kartą atėjęs įkvėpimas vis nedarė ramybės, kurstė rizikuoti. Iš pradžių pasiuvome laisvalaikio aprangos komplektus tėčiui ir sūnui. Ir… dėmesio sulaukusią kolekciją netrukus papildė gaminiai visai šeimai – nuo palaidinių iki chalatų“, – pasakojo dizaineriai.

Į duetą susijungę T. Kuzminskas ir D. Morkūnaitė – Želvienė mados pasaulyje iškart tapo atpažįstami dalį savo kūrinių papuošę neregėtu piešiniu. Jį šeimai skirtos laisvalaikio aprangos kūrėjai pavadino Adomu. Netrukus, dailiosios lyties atstovėms reikalaujant savojo simbolio, „gimė“ jo partnerė – Ieva.

„Piešiniams pozavo realūs žmonės“, – patikino T. Kuzminskas, jų tapatybių atskleisti nenorintis, bet žadantis netrukus vertinančius jo ir Dianos darbus palepinti rudens – žiemos sezonui skirtomis naujovėmis.

Anot jo, „elTADOS mados” kolekciją būsimą sezoną papildys ne tik netikėtos spalvos ir autoriniai audinių raštai, bet ir keturi nematyti veidukai, tapsiantys aprangos dalimi.

„Kartais sulaukiame klausimo, kaip pavyko sukurti kažką neįprasto ir įtikti žmonėms. Daug apie tai galvojome. Aišku, tai, kiek laiko skiri darbui, tiek sulauki ir grąžos. Bet yra ir dar vienas ingredientas – sėkmė, o ji dažnai būna neprognozuojama“, – patikino D. Morkūnaitė – Želvienė.

Erlendo Bartulio nuotraukos

Parašykite komentarą