Kultūra

Gyvenimo pamatas

Gruodžio 12 d., trečiadienį 12 val. Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje (Josvainių g. 2), II aukšte atidaroma fotografės Akvilės Razauskienės paroda „Žindymas – gyvenimo pamatas”. 

Visiškai atnaujintose, šviesiose ir jaukiose Akušerijos ginekologijos skyriaus patalpose parodą rengia Lietuvos akušerių sąjunga. Jos prezidentė ir Kauno klinikinės ligoninės vyresnioji akušerė, parodos kuratorė Ilona Joneliūnienė sakė, kad fotografijos vėliau keliaus per kitas gydymo įstaigas, kur teikiamos akušerijos paslaugos. „Tokiu gražiu būdu prisidėsime prie natūralaus naujagimių maitinimo populiarinimo”, – kalbėjo I.Joneliūninė.

Fotografijose įsiamžinusios 18 mamų. Tarp jų ir žinomos moterys: aktorė Virginija Kuklytė, laidų vedėja ir modelis Violeta Repčenkaitė, laidų vedėja Živilė Kropaitė ir kt.

Fotografė A. Razauskienė sako, kad ieškant idėjų šiai parodai ji naršė internete, domėjosi pasaulio menininkais, fotografais, dailininkais, tačiau labiausiai įkvėpė gydytojo Kazimiero Vitkausko žodžiai jo knygoje „Kūdikio žindymas. Nepakeičiamas kaip motinos meilė”: „Žindymas yra aukščiausio mandagumo kultūra, tobulo bendravimo pasireiškimas, natūrali demokratija. Nemandagiai kūdikį pažindyti beveik neįmanoma, nes žindymas yra veikla, kuriai atlikti reikia darniai derančio abipusio noro ir sutikimo. Žindymas vaikui teikia ne tik patį geriausią maistą, bet ir saugumą, greitą ir užtikrintą nusiraminimą, garantiją kad yra mylimas. Žindymas yra neatsiejamas nuo meilės. Jie abu – NEPAKEIČIAMI!”

Autorės tikslas, kad fotografija primintų tikruosius jausmus, pastebėtų ryškiausias emocijas. „Siekiame, kad ji nebūtų nuobodžiai fotožurnalistinė, o visada turėtų savitą stilių, būtų elegantiška ir spontaniška. Dažniausiai mūsų klientai yra žmonės, kurie ieško kažko paprasto, bet neprasto, kažko gražaus, bet ne pompastiško, kažko gilaus, bet ne dramatiško”, – pasakojo A. Razauskienė.

Per kelerius aktyvaus fotografavimo metų autorė dalyvavo ir realizavo idėjas daugelyje socialinių projektų Lietuvoje ir užsienyje. Fotografė Akvilė Razauskienė kartu su vyru yra įkūrusi savo fotografijos studiją „Razauskai”.

Parašykite komentarą