Miestas

Gimtadienio dovana Kaunui: transformatorinę papuošė įspūdingas tauro piešinys

Kauno miesto gyventojams ir svečiams nuo šiol kelionės Savanorių prospektu taps malonesnės. Vairuotojų ir praeivių akis džiugins naujai atgimusi transformatorinė – dailininkė Eglė Rudžionytė-Meškelienė jį papuošė įspūdingu tauro piešiniu. Senas pastatas virto meno kūriniu, kurį Kaunui šeštadienį minimo 613-ojo gimtadienio proga nusprendė padovanoti „Švaros broliai“.

„Sveikindami Kauną gimtadienio proga norime prisidėti prie gražesnio ir švaresnio miesto kūrimo. 2017 metais Kaune atidarėme pirmą tunelinę plovyklą, ši pilka transformatorinė taip pat yra netoli mūsų tunelinės plovyklos, šalia labai intensyvios Muravos sankryžos. Ji kasdien matoma daugybės žmonių, todėl norėjome suteikti jai naują gyvenimą. Tikime, kad tapusi meno kūriniu, ji puoš miestą ir kasdien džiugins keliaujančius pro šią vietą“, – sako projektą įgyvendinusių „Švaros brolių“ tunelinių plovyklų tinklo vadovas Saulius Vaičekauskas.

Sieks įtraukti į meno ir kultūros žemėlapį

Iki šiol Muravos rajone stovėjusi 3,5 metrų aukščio ir 17 metrų ilgio ESO priklausanti transformatorinė atrodė niūriai, nepuošė miesto veido. Taip bendrovei ir gimė idėja padovanoti dovaną miestui – gegužės 22-oji tapo puikia proga idėjos išpildymui. „Švaros broliai“ taip pat sieks, kad piešinys būtų įtrauktas į Kauno miesto gatvės meno ir kultūros žemėlapį.

 

Parašykite komentarą