Pramogos

Gimtadienį švenčiantis grupės „Cryptex“ narys Svajūnas Mikuta: „Dainų kitiems nerašau, bet jas žinomi kolegos pasiskolina“

Koncertiniam turui su Lietuvos estrados legenda Kęstučiu Jablonskiu besiruošiantiems grupės „Crystex“ nariams lapkričio 6 – ąją yra dar viena proga švęsti – šiandien gimtadienį mini vienas iš kolektyvo lyderių, dainų tekstų autorius, gitaristas bei atlikėjas Svajūnas Mikuta.

„Muzikuoti pradėjau labai anksti. Norėjau ne tik išmokti groti gitara, bet ir pats kurti“, – kelis dešimtmečius trunkančios meilės muzikai pradžią prisimena sukaktuvininkas.

S.Mikuta su šypsena patikina – pirmieji jo kūriniai, kaip dažniausiai ir nutinka autoriams, buvo skirti jausmams.

„Viena pirmųjų dainų, kurią parašiau, vadinasi „Lauksiu“. Ji yra ir šiais metais išleistame grupės albume, ir skamba mūsų koncertuose“, – pasakojo „Cryptex“ narys.

Nors kūrinį parašė būdamas paauglys, jis vėliau nebuvo koreguotas ir tebėra aktualus iki šiol.

„Yra dainų, kurios nebaigtos „nusėda“ stalčiuje. Yra ir tokių, kurios daugybę kartų koreguojamos ar, šimtus sykių skambėjusios klausytojams, vėliau būna pamirštamos. „Lauksiu“ likimas visai kitoks. Matyt, tuo metu, kai ją kūriau, emocijos buvo ypatingo stiprumo“, – sakė S. Mikuta.

Jis tvirtino dainų kitoms grupėms nerašantis, bet ne vienas žinomas Lietuvos kolektyvas S. Mikutos kūrinius atlieka.

„Jei kam patinka mano dainos, neprieštarauju, jei jos skamba ne tik iš mano lūpų“, – patikino pašnekovas.

Daugiausiai kūrinių jis parašo būdamas gamtoje arba… darbe.

„Pas mus biure ramu, tad, jei randu laisvą minutę, popieriuje visada užsirašau tai, ką jaučiu. Vienas sakinys. Kitas. Ir… prasideda darbas repeticijose“, – apie kūrybinį procesą pasakojo S. Mikuta.

Parašykite komentarą