Žmonės

Gerumui širdį atvėrusiems svečiams – išskirtinė privilegija

Svetingumo komplekse „Monte Pacis“ vyko labdaros ir paramos fondo „Beautiful heart“ renginys, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos dviems iniciatyvoms: dienos centrą lankantys vaikai bent pusmetį galės kasdien vaišintis karštu maistu, o Šv. Kalėdas jie sutiks spektaklyje „Spragtukas“.

Mažiesiems paramą skyrę geradariai palepinti ne tik gardžia „Monte Pacis“ virtuvės meistrų vakariene, bet ir turėjo galimybę stebėti aukštosios mados kolekcijos pristatymą bei pavartyti unikalią senovinę knygą.

Gerumas – vaikams

„Gerumo Haute Couture. 2018“ padovanokime vaikams Kalėdas“ renginio tikslas – ne tik surinkti lėšų kasdieniniams vaikų pietums visiems mokslo metams, padengti centro patalpų išlaikymo kaštus, bet ir surengti centro vaikams išvyką į kalėdinį Vilnių, aplankant baletą „Spragtukas“, t.y. padovanoti Kalėdinę šventinę nuotaiką bent vienai dienai.

Daugiau nei 10 metų Petrašiūnuose veikiančiam vaikų dienos centrui Kauno VšĮ „Solija“ vadovauja Rasa Kostantinavičiūtė – buvusi Pažaislio sesuo vienuolė Sigutė. Sugrįžusi į pasaulietinį gyvenimą, Rasa tarnystės kitam neišsižadėjo, o priešingai – jis pasireiškė dar stipriau. Tai puikiai jaučia vaikai, čia atvykstantys ne tik pavalgyti (gal ir vienintelį kartą per dieną) karšto maisto, šiltai pabūti, paruošti pamokas, bet ir tiesiog išsipasakoti, prisiglausti. Ir visi iki šių dienų vadina buvusiu vienuolės vardu Sigutė…

Praėjusių metų  „Gerumo Haute Couture. Kaunas. 2017“ gautos lėšos suteikė galimybę Kauno VšĮ „Solija“ vaikų dienos centrui beveik pusmetį pamaitinti kartą per dieną karštu maistu sudėtingą vaikystę išgyvenančius vaikus.

Mada vienuolyne

Kartvelų (gruzinų) kilmės dizaineris IRAKLI NASIDZE, gimęs ir užaugęs vienoje seniausių ir kilmingiausių Sakartvelo (Gruzijos) šeimoje, jau daugiau nei 25-erius metus gyvena, kuria ir reguliariai pristato savo kolekcijas geriausiuose Paryžiaus ir viso pasaulio podiumuose. Charizmatiškas ir talentingas aukštosios mados kūrėjas sutiko Lietuvoje pristatyti savo naujausią pavasario-vasaros haute-couture ir prêt-à-porter kolekcijas tik su sąlyga, kad tai bus labdarai, o ne vien madai skirtas renginys. Na, o apsilankęs ir susižavėjęs Pažaislio vienuolyno didybe galutinai apsisprendė atmesti pasiūlymą pasirodymą rengti Florencijoje ir pasirinko Kauną.

SAKARTVELO (GRUZIJOS) MADOS IR DIZAINO SAVAITĖ LIETUVOJE

Taip pat per Sakartvelo (Gruzijos) mados ir dizaino savaitė Lietuvoje vyks išskirtinės bei prabangios “RusiDesigns” kolekcijos pristatymas. Spalio 15 d., lietuviško dizaino namuose LOCALS.LT (prekybos centras GO9) bus pristatytas Jungtinėje Karalystėje gyvenančios kartvelų dizainerės Rusudan Hencock-Gachechiladzės išskirtinė rankinių ir aksesuarų SS19 kolekcijos defilė, Taip pat POP-UP parduotuvė ir dar daugiau.

Renginiai subūrė ir daug rėmėjų „BORJOMI“, „La Biosthétique“, „Turkish Airliains“ „LEXUS | KAUNAS“, „AVANTI Furs“, „Modilinos model management“, „MEGATURAS“, „Luxury By Inga Budrienė“ „JU. SALONAS“, „MEGAMI”.

Ypatinga knyga

Turbūt kiekvienas lietuvis žino, kad mūsų šalį ir Sakartvelo (Gruziją) sieja ne tik stipri draugystė, abipusė pagarba ir ypatinga simpatija. „Nepaisant skirtingų klimatų, žmonių temperamentų, nemenko geografinio atstumo mes turime labai daug bendro kultūroje, tarpusavio bendravime, mene, istorijoje, net gastronomijoje. Vilniuje ir Kaune organizuojama „Sakartvelo (Gruzijos) mados ir dizaino savaitė Lietuvoje“ visus šiuos teiginius puikiai iliustruoja“, – teigia šių renginių iniciatorė ir globėja Sakartvelo (Gruzijos) ambasadorė Khatuna Salukvadze.

„GERUMO HAUTE COUTURE. 2018“ – svarbiausias ambasados globojojamos savaitės renginys. Pirmiausia dėl to, kad tai – labdarai skirtas vakaras (Labdaros ir paramos fondas BEAUTIFUL HEART), antra – jame bus pristatyta kartvelų (gruzinų) aukštosios mados kolekcija, trečia – vakaras vyks šimtmečius siekiančiais istoriniais saitais abi šalis siejančioje ypatingoje vietoje – Pažaislio vienuolyne (tiksliau – jame veikiančiame svetingumo komplekse MONTE PACIS).

ISTORIJA – PAŽAISLIO VIENUOLYNO IR GRUZIJOS PATRIARCHO ISTORIJOS DETEKTYVAI

Nėra labai plačiai žinoma, kad unikalūs rankraščiai, kuriuose užfiksuota XVIII a. Pažaislio vienuolyno istorija, buvo išsaugoti būtent Sakartvelo (Gruzijoje). Juos  XX a. pr. traukdamasis iš Lietuvos išsaugojo Sakartvelo (Gruzijos) patriarchas Kirionas II.

Prieš du metus iš Sakartvelo pusės Lietuvai buvo įteikta svarbiausios tarp rankraščių –  vienuolių kapitulos knygos kopiją Pažaislio vienuolyno šeimininkėms Šv. Kazimiero ordino vienuolyno seserims.

„GERUMO HAUTE COUTURE. 2018“ vakaro svečiai turėjo galimybę šią knygą pavartyti. Kas žino, gal ten yra  žinių apie Jūsų protėvius? Kiriono II išsaugotuose rankraščiuose gausu įdomios informacijos ne tik apie vienuolių gyvenimą, bet ir su vienuolyno žemėvalda, jos formavimusi, aplinkinių kaimų ir valdų, vėliau tapusių vienuolyno nuosavybe, ankstesnių savininkų istorija.

Kamaldulių kapitulos knygos kopija bus eksponuojama Pažaislio vienuolyne veikiančiame svetingumo komplekse MONTE PACIS visą „Sakartvelo (Gruzijos) mados ir dizaino savaitė Lietuvoje“, t.y. – spalio 12-21 dienomis.

 

Parašykite komentarą