Švietimas

Geroji mokyklos patirtis – Padlet platforma

Kauno „Varpelio“ pradinės mokyklos priešmokykliniam ugdymui yra naudojama Padlet platforma.  Ši platforma patogi tuo, kad galima pateikti visos savaitės užduotis vienu metu. Kiekvienai savaitės dienai pateikiamos vaikučiams skirtingos užduotys. Labai paprasta ir patogu įkelti tiek skenuotą medžiagą, tiek internetines nuorodas, tiek paties kurtą užduotį. Užduotis visada galima redaguoti, jas atnaujinti ar ištrinti.

https://padlet.com/aurelija123/zq8yzm1lunshpz2t

Svarbu tikslingai atrinkti informaciją ir jos neperkrauti. Geriau mažiau medžiagos, bet, kad ji būtų naudinga. Užduotys gali būti įkeliamos ne tik vaikui, bet ir visai šeimai. Jei tėvai neturi laiko atlikti linksmų užduočių su vaikais, jas gali atlikti su sesėmis ar broliais.

Daug bendraujama per Messenger grupę, kur tėvai gali įkelti vaikučių darbus ar pati mokytoja gali įkelti  įvairią informaciją. Žinoma, vykdomi tiesioginiai susitikimai per Zoom platformą, tačiau reikia pastebėti, kad šio amžiaus vaikams labai svarbus individualus dėmesys, o sukaupti dėmesį, išlaukti savo eilės, kada galės kalbėti, yra tikrai sudėtinga. Juk visi nori pasisakyti čia ir dabar, nori būti išklausyti, o susijungus visai klasei gaunasi šioks toks chaosas.

Šiuo ypatingu gyvenimo momentu svarbiausia yra vaiko emocija ir psichologinė gera savijauta. Todėl labai svarbu palaikyti pozityvų ryšį su vaikais.

Vis dėlto, jokios nuotolinio ugdymo platformos neatstos gyvo bendravimo. Vaikams labai reikalingi apkabinimai, akių kontaktas, žinojimas, kad mokytojas visada yra šalia ir pasiruošęs jam padėti, išklausyti, patarti, paguosti, pagirti.

 

Parašykite komentarą