Filmo ISGYVENTI VASARA kadras
Kultūra

Gera žinia kino po atviru dangumi gerbėjams – sugrįžta vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“

Nors ilgas žiemos sąstingis, darbo, laisvalaikio ir bendravimo priemone virtę ekranai bei gyvų emocijų trūkumas ne vienam kino gerbėjui sukėlė tikrų potyrių ir pojūčių alkį, atėjusi vasara, regis, viską kompensuos su kaupu: po trumpos pertraukos į šalies miestus ir miestelius sugrįžta vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“, nuo birželio vidurio iki rugpjūčio pabaigos kartu su devynių filmų programa keliausiantis po Lietuvą ir priminsiantis šiltų vasaros vakarų bei gero lietuviško kino teikiamą džiaugsmą.

„Sidabrinės gervės naktų“ organizatorius, AVAKADEMIJA direktorius Darius Vaitiekūnas sako, kad šiais metais „Sidabrinės gervės naktys“ atkreipia dėmesį į pastarųjų metų nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ filmus-laureatus. „Gražiausiose Lietuvos miestų erdvėse bus rodomi geriausi lietuviški filmai. Dėkojame visoms savivaldybėms, sutikusioms prisidėti prie vasaros kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ sugrįžimo ir lietuviško kino populiarinimo visoje Lietuvoje. Kviečiame vasarą leisti su lietuvišku kinu“, – sako jis.

9 filmų programa ir susitikimai su kino kūrėjais

Šių metų „Sidabrinės gervės naktų“ programoje – penki ilgametražiai ir keturi trumpo metro filmai. Kino gerbėjai skirtinguose Lietuvos miestuose galės pamatyti „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose metų geriausiu dokumentiniu kino filmu pripažintą Aistės Žegulytės dokumentinį pasakojimą „Animus Animalis (Istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“, „Žaliąją gervę“ už filmą gamtos tema pelniusią dokumentinę Rugilės Barzdžiukaitės juostą „Rūgštus miškas“, 2020 m. geriausiu ilgametražio vaidybinio kino filmu apdovanotą režisieriaus Karolio Kaupinio „Nova Lituania“, 2019 m. geriausia ilgametraže vaidybinio kino filmo juosta pripažinta Marijos Kavtaradzės „Išgyventi vasarą“ ir metų geriausio aktoriaus apdovanojimą Valentinui Novopolskiui atnešusį filmą „Olegas“.

Trumpametražių filmų programoje žiūrovų lauks geriausiu trumpametražiu filmu paskelbtas režisieriaus Vytauto Katkaus „Kolektyviniai sodai“, geriausio animacinio filmo kategorijoje laimėjęs Skirmantos Jakaitės filmas „Žonglierius“, geriausiu 2019 metų filmu „Sidabrinės gervės kiaušinio“ nominacijoje pripažinta Kamilės Milašiūtės juosta „Nacionalinės premijos laureatų vaikai“ ir 2020 m. geriausiu filmu „Sidabrinės gervės kiaušinio“ nominacijoje tapęs Tito Lauciaus filmas „Šeima“.

„Sidabrinės gervės naktų“ organizatoriai džiaugiasi, kad kiekviename mieste žiūrovų lauks ne tik nemokami filmų seansai atviroje erdvėje, bet ir susitikimai su kino kūrėjais – prieš kiekvieną filmų rodymo programą vyks 20 minučių pokalbis, kuriame bus galima daugiau sužinoti ne tik apie filmo kūrimo procesą, bet ir kitas kino industrijos subtilybes.

Festivalyje „Sidabrinės gervės naktys“ rodomus filmus taip pat bus galima pamatyti virtualiai, legalioje kino platformoje kinofondas.lt.

Daugiau informacijos apie festivalį: https://sidabrinegerve.lt/

 

Parašykite komentarą