Orion Tri fun triatlonas Kaune 10
Sportas

Geležiniai žmonės grūdintis pradeda Kaune 

Ne tik nubėgti maratono distanciją (42 km 195 m), bet prieš tai dar nuplaukti 3,9 km ir numinti dviračiu 180 km. Stipru? Tikrai. Tokia ta sudėtingiausia triatlono distancija, dar žinoma kaip „Geležinio žmogaus“ arba  „Ironman“. Yra ir lengvesnių. Pavyzdžiui, labiausiai paplitusi olimpinė (1,5 km plaukiama, 40 km važiuojama dviračiu ir 10 km bėgama) arba pusė olimpinės.

Daugelis linkę manyti, kad toks iššūkis – toli gražu ne kiekvienam. Bet štai čia jie ir klysta. Pavyzdžiui, virtuvės šefas iš Kauno savo pirmajam triatlone, sako, dalyvausiantis net gerai nemokėdamas plaukti.

„Jeigu nemoki plaukti – imiesi šito reikalo ir išmoksti. Va aš jau kelis kartus perplaukiau per baseiną šiais metais. Dviračiu važinėju į darbą, kai oras leidžia. O bėgti visi moka“, – juokaudamas dėsto Edgaras Rutkauskas ir sako, jog toks iššūkis jį masina dar ir todėl, kad ne kiekvienas drįsta jo imtis.

Aišku, Edgaras kol kas nesiruošia jėgų bandyti olimpinėje triatlono distancijoje. Birželio 27 dieną jis stos prie Kauno triatlono „Orion Tri Fun“ starto linijos. Ši trasa idealiai subalansuota pradedantiesiems ar norintiems išbandyti triatlonininko duoną. Pirmoji, plaukimo Kauno mariomis, atkarpa vos 200 m. Dviračiu aplinkinėmis gatvelėmis reikės minti 10 km ir galiausiai 2,5 km bėgimo mišku.

„Šiais metais mano tikslas paprastas – finišuoti ne paskutiniam“, – juokiasi Edgaras.

Dar vienas naujokas, siekiantis išbandyti triatlono trasą Kaune – absoliutus šių metų Lietuvos badmintono čempionas Povilas Bartušis. Jis sako pritrūkęs sportinių iššūkių, mat šiuo metu badmintonas jam tapęs labiau darbu: jau kelerius metus jis yra vienas iš pagrindinių Kęstučio Navicko badmintono akademijos trenerių,  ruošiantis būsimus Lietuvos čempionus ir dar spėjantis patreniruoti gausų mėgėjų būrį.

„Pajaučiau, jog trūksta motyvacijos. Tad pradėjau ieškoti, kuo čia užsiimti ir kažkodėl patraukė triatlonas, – lėkdamas per Kauną iš vaikų treniruotės į mėgėjų pasakojo Povilas. – Jau pradėjau bėgioti, nes turiu tikslą rudenį Vilniaus maratone nubėgti 42 km. Dairausi ir plaukimo trenerio bei klubo, kuriame galėčiau ruoštis daugiau ar mažiau profesionaliai triatlono varžyboms“

Pasak vieno geriausių Lietuvos badmintono žaidėjų, labiausiai nerimą jam kelia plaukimo rungtis. Mat nemažai bėgioti teko per badmintonininko karjerą ruošiantis įvairioms varžyboms. Kaip ir minti dviračiu. Plaukiojimas baseine buvo labiau atsipalaidavimas po įtemptų stovyklų ar sezono.

„Treniruotėms planuoju skirti bent po 10 val. per savaitę, – sako rimtai į naują sporto šaką neriantis P. Bartušis. – Jeigu spėsiu grįžti iš vaikų vasaros stovyklos Palangoje, būtinai startuosiu Kaune. Labai norisi išbandyti save triatlone. O ateityje neatmetu galimybės pasivaržyti ir „Ironman“ trasoje. Kas nenorėtų įsirašyti tokio pasiekimo savo gyvenime?“

Ir tai visai realu. Kaune profesionalaus triatlonininko karjerą pradėjo ne vienas. Štai, pavyzdžiui, Gediminas Vasiliauskas šiandien jau nuolatinis Lietuvos triatlono taurės dalyvis. O pradžia prieš dvejus metus buvo „Orion Tri fun“ trasoje prie Kauno marių.

„Daugiausiai dalyvaudavau bėgimo varžybose. Esu išbandęs visas distancijas: nuo 5 km iki maratono. Tada pradėjau dairytis į triatloną. Daug metų plaukioju, dviračiu irgi važiuoju. Galvojau, būtų neblogai išbandyti triatloną, bet vis nedrįsau, – prisimena žinomas politikas ir Kauno miesto lengvosios atletikos federacijos prezidentas. – Kaune buvo mano pirmas kartas, tada dar dviračio net neturėjai, teko skolintis.“

Šiandien G. Vasiliauskas jau turi gerą sportinį dviratį. Įsigijo ir hidrokostiumą, saugantį vandeny šaltesniu oru. Per metus jis stengiasi sudalyvauti bent keliose triatlono varžybose. Beje, nepaisant daugelio įveiktų kilometrų bėgimo trasose, G. Vasiliauskas sako labiausiai mėgstantis plaukimo distanciją. Ji jam lengviausia.

„Visi turi pabandyti tą malonumą, kai susilieja trys sporto šakos“, – sako Gediminas ir patikina kad geriausia pradžia būsimam triatlonininkui yra Kauno triatlono „Orion Tri Fun“ varžybos. Birželio 27 dienos vakarą jis taip pat stovės prie starto linijos Kauno „Žalgirio“ jachtklubo teritorijoje.

Beje, Kauno triatlone galima varžytis tiek individualiai, tiek komandinėje estafetėje: vienas komandos narys plaukia, kitas važiuoja dviračiu, trečiasis bėga. Registracija jau startavo: www.kaunas.triatlonotaure.lt/

Parašykite komentarą