1 2
Žmonės

Garsios aktorės apie neįprastą vasarą – atrastą moterišką kompaniją ir naują būdą pailsėti

„Daugybę metų vasaromis dirbau – vis vykdavo naujų filmų, serialų, projektų filmavimai. Todėl šis ramesnis laikas, kai vėl atrandu buvimą gamtoje, man tikrai išskirtinis“, – atvirauja garsi aktorė Larisa Kalpokaitė.

Liko neišpildytų svajonių

Ji neslepia – 2021 – uosius įsimins ne tik dėl pandemijos, bet ir kitų dviejų, jai reikšmingų įvykių. L. Kalpokaitė tvirtina pirmą kartą nuo mokyklos laikų dalyvausianti stovykloje bei pasimėgausianti išskirtinai moteriška kompanija.

„Kremukai, dietos, sportas, naujos suknelės, mados man vis atrodydavo, jog tai temos, apie kurias mintimis dalintis neverta. Gal todėl, kad daugiausiai laiko praleisdavau vyriškoje arba mišrioje draugijoje? Bet dabar jau galvoju kitaip ir atrandu džiaugsmą tose mažytėse moteriškose paslaptėlėse“, – su šypsena sako L. Kalpokaitė.

Ji su šiluma prisimena ir savo vaikystės laikų stovyklas su šokiais, meilės istorijomis, laužais, žygiais, pasirodymais. Tuomet viena pamaina trukdavo 21 dieną, o tokių pamainų Larisai per vasarą pasitaikydavo net kelios.

„Buvau miesto vaikas, neturėjau kaimo, tai tėvai taip pasirūpindavo, kad kuo daugiau laiko praleisčiau gamtoje. Išlikę prisiminimai – patys šviesiausi. Tik kartą, gal būdama trečiokė, verkiau, kad tėvai mane pasiimtų namo, nes grupės vadovė be eilės vis liepdavo daryti nemaloniausius darbus ir akivaizdžiai demonstravo nemėgstanti kelių mergaičių“, – pasakoja L. Kalpokaitė.

Ji juokauja, kad tuomet, stovyklose taip ir neišsipildė jos vaikystės svajonė tapti būrio vade ar seniūne.

„Man, scenos žmogui, taip norėjosi išdidžiai pažygiuoti prieš kitus vaikus“, – linksmai apie mokyklinius lūkesčius kalba pašnekovė.

Viešėjo net užsienyje

Paauglystėje stovyklose laiką leisdavo ir aktorė Redita Dominaitytė.

„Kartą net stovyklavau užsienyje! Lenkijoje!“, – šypsodamasi patirtus nuotykius pasakoja pašnekovė.

Jai stovyklos – tai naujų iššūkių, pažinčių, draugysčių, jausmų vieta.

„Kai namo grįždavome po vasaros, tėvai net neatpažindavo“, – šmaikštavo Redita.

Aktorės Renatos Kutinaitės vaikystės prisiminimuose stovyklų nėra.

„Kadangi turėjau net du kaimus, tai vasaras leisdavau kuriame nors jų, pas senelius. Pirmą kartą, ir kol kas vienintelį, į stovyklą išvažiavau baigusi vienuoliktą klasę su dramos būreliu „Kompanija šauni“. Ir ta stovykla buvo išties labai šauni! Mums labai pasisekė, nes visą savaitę praleidom su grand režisieriumi, maestro Jonu Vaitkumi. Jis mus supažindino su T. Suzuki aktorine technika, kuri, mums vaikams, buvo kietas riešutėlis. Tai reikalavo ir daug fizinių jėgų, ir griežtos disciplinos bei režimo. Net buvom pasiskirstę rytus, kas ir kurią dieną plauna salės grindis. Be to „vargo“, žinoma, darėme ir daug smagių dalykų: gaminomės kaukes, kūrėm etiudus, šokome ir dainavome“, – pasakoja Renata.

Dabar jos pačios vaikai važiuoja į dramos būrelio stovyklas, gamtoje, netoli Kernavės, kurias veda du fantastiški aktorės kolegos.

„Pati ten lankiausi ir buvau sužavėta, kokie vaikai laimingi, atsipalaidavę ir kūrybiškai užimti. Todėl mums su Redita ir gimė ta mintis kartu suorganizuoti moterų stovyklą, kurioje būtų galima pasidalinti savo sukauptomis patirtimis, ne tik mums kaip aktorėms, bet ir kaip moterims“, – sako R. Kutinaitė.

Subalansuota moterims

„Knygos teatro“ įkūrėja R. Domintaitytė kartu su kolegėmis L. Kalpokaite ir R. Kutinaite kviečia moteris pailsėti ir praleisti paskutinį liepos savaitgalį Žemaitkiemio-Babtyno dvare. Aktorės įsitikinusios:„Kad ir kas nutiktų, svarbiausia – nepamiršti savęs“.

Ne paslaptis, kad pastarieji metai charizmatiškoms moterims nebuvo lengvi – nevyko spektakliai, repeticijos – meno pasaulis atrodė lyg įšalęs laike. Aktorėms itin trūko kontakto su žiūrovais ir moteriškų susitikimų. Negalėjusios realizuoti savęs pasirodymuose, energingosios kolegės nusprendė suorganizuoti moterišką poilsį įspūdingame dvare, kurio metu netrūks pokalbių, atradimų ir naujų patirčių.

Negana to, „Visos mes Ievos“ savaitgalis moterims – tai bendra socialinė iniciatyva. Praėjusieji metai buvo sunkūs ne tik kūrybininkams, bet ir daugumai moterų, kurios dirba, rūpinasi šeima ir laiko visus keturis namų kampus. Būtent šios moterys – tyliosios herojės, gyvenančios šalia mūsų, kurioms savaitgalio praleidimas šaunioje kompanijoje – ypač reikalingos. Besirūpindamos kitais, apie save jos galvoja mažiausiai.

„Knygos teatras“ bendradarbiaudamas su Kauno moterų pagalbos linija padovanos „Visos mes Ievos“ savaitgalį Žemaitkiemio-Babtyno dvare moteriai, kuriai šiuo metu itin reikalingas poilsis ir atitrūkimas nuo kasdienybės ir rutinos. Tad kiekviena dalyvė, užsiregistravusi į „Visos mes Ievos“ savaitgalį, prisideda prie bendros socialinės iniciatyvos.

Kalpokaitė, kuri yra ne tik puiki aktorė, bet ir nuostabi romansų atlikėja, rugpjūčio 1 dieną dalyvėms dovanos nepamirštamą romansų vakarą, į kurį kviečiamos visos moterys, norinčios prasmingai praleisti pirmąjį rugpjūčio sekmadienį ir bent vienam vakarui ištrūkti iš rutinos. Tai puiki proga aplankyti Žemaitkiemio-Babtyno dvarą, pasiklausyti širdį virpinančių romansų ir nors trumpam pabūti jaukiame moterų būryje.

 

Parašykite komentarą