Zujus 2
Žmonės

Garsaus kompozitoriaus Gedimino Zujaus kieme – neįprastas sujudimas

Artėjant didžiosioms metų šventėms žinomo kompozitoriaus Gedimino Zujaus namų Kaune kieme pastebėtas sujudimas – į svečius pas “Šančių kultūros kiemo” įkūrėją traukė šio laikinosios sostinės mikrorajono bendruomenių lyderiai, įvairių projektų bei iniciatyvų atstovai. Paaiškėjo, kad šventinio šurmulio priežastis – Šančiuose vykęs pirmasis karkvakaris.

Zujus, atšalus orams, savo bičiulius, su kuriais sieja bendri kultūriniai projektai bei idėjos, pakvietė vienytis prie didelio, senovinio stalo. Karkvakaris sudomino Šančių seniūnaites – Eglę Kanikovienę, Vilmą Ambrazaitienę, Ritą Namikę, Audrą Fiserienę ir Vilmą Ragauskienę, kultūros projektų iniciatorius ir vadovus – Šančių P.A.R.A.K.O įgulos vadę Vidą Bliumkienę, Šančių Kiosko projektų vadovę Austėją Bliumkytę-Padgurskienę, Žemųjų Šančių bendruomenės pirmininkę Vitą Gelūnienę ir jos pavaduotoją Eleną Vanagaitę, projekto „Neįgali Lietuva“ autorių Audrių Kalvėną ir kitus.

Susirinkusiems buvo pasiūlyta pasivaišinti pagal senovišką receptą pagaminta karka, kurią kartu su gaspadine Vilija kelias dienas ruošė ir pats susitikimo kaltininkas. Pritrenkiančio skanumo patiekalas buvo patiektas dideliame katile, kurį susirinkę tuštino iki išnaktų. Desertui kompanija smaližiavo kalėdiniais kepiniais ir vaisiais.

Pasisotinę ir sušilę susirinkusieji nusprendė veikti išvien – bendruomenių ir projektų atstovai dalinosi naujienomis bei savo planais, kvietė vieni kitus lankytis rengiamose vakaronėse ir renginiuose. Bevakarojant kilo iniciatyva rengti kulinarinio paveldo ekskursijas skirtingose Šančių vietose – tąkart G. Zujaus iniciatyvą nutarė perimti E. Kanikovienė ir pakvietė susirinkusius Trijų Karalių šventę paminėti jos namuose. Meniu iš anksto nebuvo pristatytas, tik prasitarta, kad seniūnaitės namuose yra senovinė krosnis, kurioje ji su šeimyna kepa naminę duoną.

“Atsižvelgiant į susirinkusių gausą galima spręsti, kad kulinarinio paveldo atradimais šančiškiai mėgausis visus metus!”, – sakė G. Zujus.

“Šančių bendruomenė susirinko svetinguose G.Zujaus namuose pasidžiaugti praėjusiais metais, kupinais kultūrinių, socialinių ir pilietinių įvykių. Diskusijos buvo audringos, įspūdžių ir pasiūlymų kitiems metams tikrai nepritrūksim. Daug dėmesio buvo skirta ateinančių metų planams, vizijoms. Darni Šančių rajono plėtra, gamtosauginės ir ekologinės problemos persipynusios su savasties paieškomis kultūros kloduose. Tai ir buvo pagrindinės karštos diskusijos temos Šančių kultūros kieme”, – sakė E. Vanagaitė.

“Bendruomenė auga ir įgija galių tada, kai gali patenkinti savo prigimtinius poreikius – valgyti, kalbėti ir juoktis! Gedimino karkadienis dar kartą įrodo, kad geriausiai žmones vienija stalas be kampų, geras maistas ir božolė vynas. Labai smagu tiesiog mėgautis vieni kitų kompanija, Šančių dvasios persmelktais namais, klausytis vietinių anekdotų ir kartu degustuoti su meile pagamintą maistą. Susėdus aplink stalą galima išspręsti milijoną problemų, to net nepastebint!”, – kalbėjo V. Gelūnienė.

Tai ne pirma kompozitoriaus iniciatyva, kviečianti vienytis – Baltijos kelio 30-mečio proga jis sukūrė naują dainą „Vienybės banga“. Paskatintas bendradarbiavimo idėjos G. Zujus su šančiškiais ieško kelių ir būdų veikti kartu, dalintis iniciatyvomis ir idėjomis. Šiuo susibūrimu Šančių gyventojai siekia bendradarbiauti dar glaudžiau – šiais metais laukia dar ne vienas prasmingas visuomenei skirtas nemokamas Kalėdinis renginys, o kitąmet tradiciškai mikrorajone bus organizuojamos Šančinės.

 

Parašykite komentarą