Darius Mazintas
Kultūra

Fortepijono dramos: Vakaras su Chopin’o muzika

Nacionalinis Kauno dramos teatras dar gūdaus karantino metu žiūrovams dovanojo keletą nuotolinių fortepijoninės muzikos koncertų. Savo kūryba dalinosi kompozitorius Giedrius Kuprevičius, M. K. Čiurlionio kūrinius atliko profesorius Vytautas Lansbergis. Pagaliau šį nuostabų isntrumentą galime išgirsti gyvai. Nuo šiol Didžiojoje teatro scenoje nuolat vyks fortepijoninės muzikos vakarų ciklas „Fortepijono dramos“, kur bus galima išgirsti ne vieną dėmesio vertą kūrinį ir susipažinti su fortepijono virtuozais.

Rugsėjo 25 d. 18 val. teatras kviečia į pirmąjį gyvą „Fortepijono dramų“ vakarą, kuriame skambės Chopin‘o noktiurnai fortepijonui. Dramatizmu persmelkti F. Chopin’o noktiurnai – tai savotiškas Romantizmo apibendrinimas. Juose gausu nuo šios meninės epochos neatsiejamų heroizmo, individualizmo, vidinės laisvės poreikio motyvų, dominuoja emocijų išaukštinimas bei iracionalus spontaniškumas. Šiuos kertinius XIX a. estetinius elementus įkūnys pianistas Darius Mažintas.

Darius Mažintas – sietinas su ekspresyvaus pobūdžio fortepijono muzikos atlikimu, subtilybėmis ir emociniu požiūriu. Savo muzikalumu ir unikalia, įdomia interpretacija, netikėtais niuansais ir savitais muzikiniais įvaizdžiais pasižymintis pianistas. Tarptautinių konkursų laureatas ir festivalių dalyvis, koncertinėje scenoje kartu su įvairiais orkestrais ir pripažintais Lietuvos bei užsienio scenos partneriais  surengęs solidžių pasirodymų. Edukacinių muzikinių projektų autorius, labdaringų koncertų organizatorius ir kultūrinių institucijų steigėjas.

Bilietai: www.tiketa.lt

NKDT informacija

Parašykite komentarą