zmones
Kultūra

Filmas, dėmesį kaustančiu pavadinimu

Ar sugebėsite atremti įsiutusios minios, virtualioje erdvėje išvydusios nufilmuotas jūsų intymaus gyvenimo akimirkas, argumentus ir norą jus sutrypti? Na, jei esate kasdienybės herojus, dirbantis nepriekaištingos reputacijos nereikalaujantį darbą, tuomet su tuo nė nesusidursite. Bet jei esate mokytojas, politikas, kultūros veikėjas?.. Greičiausiai, jums bus taikomi kiti kriterijai. 

Apie tai – festivalio „Kino pavasaris” filme „Nesėkmė dulkinantis arba šelmiškas porno”.

Paviešintas besimylinčių vyro ir moters vaizdo įrašas sparčiai išpopuliarėja. Nors abu dėvėjo kaukes, moters tapatybė nustatoma. Emi yra mokytoja, išaukštinta kaip tariamas pavyzdys visuomenei. Jos karjerai ir reputacijai ⎯ galas. Moteris priversta susitikti su tėvais, reikalaujančiais ją atleisti. Šalių debatams virtus tribunolu, Emi gina savo teisę egzistuoti ir atsisako nusileisti spaudimui.

„Geriau į tokią padėtį, kokioje atsidūrė Emi, nė nepatekti. Niekada nepasitikėjau kompiuteriais ar telefonais – jei video yra juose, jaustis saugus negali. Bičiulių tarpe yra nukentėjusiųjų, kai, apvogus namus, buvo išneštas kompiuteris. Vėliau plėšikai susisiekė su jo savininkais ir pareikalavo pinigų už rastas itin asmeniškas nuotraukas. Kadangi apvogtieji buvo šiek tiek žinomi visuomenei, jei prašomą sumą sumokėjo”, – su kaunoaleja.lt portalu įspūdžiais apie filmą dalinosi kaunietė Asta Ketlerienė.

Anot jos, juostos herojai dar sunkiau – ji ne tik patyrė pažeminimą, kai intymios akimirkos tapo viešos, bet ir dar vieną smūgį – riziką netekti mylimo mokytojos darbo. Tėvai nebetiki, kad jų vaikai galės atidžiai klausytis Emi ir matant pedagogę, jiems akyse neiškils nepadorūs vaizdai.

Kokius argumentus jiems, norėdama apsiginti, išsakys Emi?

„Tai – tikrai sudėtinga situacija. Bet… ar, šiuolaikiniame kontekste, ji tikrai aktualiausia? Filmo kūrėjai į istoriją įdomiai įterpia ir kitokias „problemas”, buvusias itin aktualiomis savo laiku. Juosta arba visai nepatiks, arba taps diskusijų objektu”, – įsitikinusi pašnekovė.

Parašykite komentarą