1939 EuroposKrepsinioPirmenybes landscape
Miestas

FIBA Olimpinės atrankos turnyro proga „Gražinkime Kauną“ rengs ekskursijas

Paskutinę birželio ir pirmąją liepos savaitę organizacija „Gražinkime Kauną“ kauniečiams ir miesto svečiams pasiūlys ekskursijas „Pabandom iš naujo – Lietuvos sporto istorija“, autentiškose vietose pasakojančias apie tai, kaip Kaune gimė lietuviškas krepšinis ir profesionalusis sportas.

Ekskursijos prasidės netoli Kauno arenos, prie prekybos centro „Akropolis“ Griunvaldo įėjimo (Griunvaldo g. 20 ir Gedimino g. 11 kampas).

Pusantros valandos trukmės pasivaikščiojimas nuves į Žaliakalnio rajoną, kur tarpukariu buvo pastatyta pirmoji valstybinė sporto įstaiga Lietuvoje – Fiziško auklėjimo rūmai (dab. Kūno kultūros rūmai), o 1939 m. Kaune vykusio Europos krepšinio čempionato proga – ir Sporto halė.

Aplankysime ir Vytauto parką, kurį tarpukariu nuomavo Lietuvos fizinio lavinimosi sąjunga (LFLS), įrengusi pirmąsias mieste krepšinio, futbolo ir teniso aikšteles.

Savaitgalį pasiūlysime ir ilgesnį ekskursijos maršrutą, kurio metu sužinosite ir apie iš Šančių kilusį legendinį Kauno boksininką Algirdą Šociką ar apie pirmuosius olimpiečius, dalyvavusius dar  1924 metų Paryžiaus Olimpiadoje.

„Ekskursijos metu ne tik sužinosite daug naujų dalykų iš sporto istorijos Lietuvoje, bet ir pamatysite vietas, kur gyveno garsūs sportininkai, vyko pirmosios varžybos. Sužinosite ir pikantiškų asmeninio sportininkų gyvenimo detalių iš legendinio 80-ųjų Kauno „Žalgirio“ laikų ir ne tik“, – sakė gidas Deimantas Ramanauskas.

Šeštus metus veikianti Kauno viešoji įstaiga „Gražinkime Kauną“ nuolatos siūlo ekskursijas miesto istorijos, architektūros, kultūros, meno,  o taip pat –  ir sporto tematika.

„Gražinkime Kauną“ naujienos socialinio tinklo “Facebook” profilyje – www.facebook.com/grazinkimekauna

Numatomas ekskursijų nuo „Akropolio“ Griunvaldo g. įėjimo grafikas:

Birželio 29 d., antradienis, 16:00 – 17:30 val. (aplankant Žaliakalnį)
Liepos 1 d., ketvirtadienis, 16:00 – 17:30 val. (aplankant Žaliakalnį)
Liepos 3 d., šeštadienis, 13:00 – 15:00 val. (ilgesnė ekskursija, aplankant Šančius)
Liepos 4 d., sekmadienis, 16:00 – 17:30 val. (aplankant Žaliakalnį)

Daugiau informacijos ir individualūs užsakymai (taip pat ir anglų kalba): Deimantas Ramanauskas, „Gražinkime Kauną“ direktorius, 8 639 85044;  grazinkimekauna@gmail.com, info@grazinkimekauna.lt; o taip pat per Facebook messengerį – m.me/guidedei

Parašykite komentarą