Pramogos

Festivalyje „Akacijų alėja“ pasirodžiusi Jurga apie kūrybos tikslus, discipliną ir naujus albumus

Dainininkė Jurga liepos 13 – osios vakarą tapo tradicinio bardų festivalio „Akacijų alėja“ dalimi, praneša zmones.lt.

„Akustinis koncertas atlikėją tarsi apnuogina, nuima visas kaukes. Jame visų širdys būna arčiau vienos  kitų, o toks ir yra pagrindinis mano kūrybos tikslas“, – zmones.lt portalui sakė nebe pirmą kartą į Kulautuvoje rengiamą gyvos muzikos šventę koncertuoti atvykstanti atlikėja.

Ši, netoli Kauno esanti miškinga gyvenvietė Jurgai primena ir vaikystę. Būtent Kulautuvoje pas artimus žmones ji yra praleidusi ne vieną mokyklinių atostogų dieną.

„Regis, aš net miestelio atmosferą atsimenu… Medžių alėją, gausią prisirpusių trešnių…“, – į praeitį trumpam nusikelia pašnekovė.

Jurga atvira – 2019 – ųjų vasara jai yra labai intensyvi. Ne tik darbais, bet ir vidiniais išgyvenimais. Atlikėja įsitikinusi – kūrybai, kaip ir daugeliui gyvenimo sričių, svarbi yra tiesa, neprievarta ir disciplina. Būtent pastarosios ji savo dienotvarkėje ir pasigesdavo.

„Nutariau, kad kūrybai kasdien skirsiu bent pusvalandį“, – sakė Jurga.

Jai svarbu kuriant būti šimtu procentu atvira. Priešingu atveju tai būtų galima vadinti apgalvotu verslo planu, o ne atidavimu publikai to, ką iš tiesų jauti ir kas jai gali tapti suprantama bei artima.

„Kūryba – ir patraukli, ir išsekinanti veikla. Bet aš be to negalėčiau. Labai noriu susigrąžinti tą prieš daugelį metų turėtą jautrumą tam, ką darai“, – kalbėjo pašnekovė.

Kitų metų pavasarį Jurgos gerbėjų širdis turėtų pasiekti naujausias jos kūrybos albumas, o tuos, ką keri barokinės muzikos interpretacijos, atlikėja nudžiugins netrukus pasirodysiančių disku, kuriame bus įrašyti šįmet išskirtiniuose koncertuose skambėję kūriniai. Šių metų vasarį kartu su vargonininke Diana Enciene Islandijoje Hallgrímskirkja bažnyčioje surengė koncertą. Jame, pritariant vargonams, Jurga pirmą kartą atliko ir tris autorines savo dainas – „Seniai toli“, „Goal of Science“ ir „Prie žalio vandens“. Vėliau netikėti muzikiniai projektai atlikti ir kitose sakraliose vietose.

„Man buvo svarbu prisiliesti prie šios muzikos. Šviesaus atminimo mano tėtis buvo vargonininkas, mama – chorvedė. Tad, tas bažnytinis, barokinis skambesys tarsi yra ar buvo įaugęs į mane. Suprantu ir noriu atsiprašyti profesionalų už klaidas, kurias jie muzikoje ar atlikime galbūt aptiks.  Bet kai jausmas kyla iš vidaus, sunku jį suturėti“, – nuoširdžiai kalbėjo Jurga.

Parašykite komentarą