Pramogos

Festivalis Kauno rajone

2 dienų festivalis „Bruzdynė”

(palydėkim vasarą  su Bruzdyne…)

2021.08.28-29 d.

Kauno raj. Didžiosios Lapės (10 min nuo Šilainių)

– Renginys nėra politinis

– Renginio tikslas skatinti ir puoselėti lietuvių kalbą, lietuvių kultūrą , papročius, bendruomeniškumą,  lietuviškas šeimos tradicijas bei stiprinti kultūrinį ir ekonominį ryšį  tarp Lietuvos miesto ir kaimo žmonių.

– Renginyje prekiaus įvairūs verslininkai  bei  ūkininkai iš įvairių Lietuvos regionų. Prioritetine teise prekiauti renginyje turės smulkieji ūkininkai ir smulkieji verslininkai visos Lietuvos . Visi be išimties prekiautojai bus kviečiami ant scenos ir galės papasakoti apie savo veiklą. Numatyta , kad renginyje dalyvaus ne mažiau 200 prekiautojų.

-Į renginį bus kviečiamos šeimos atvykti su palapinėmis ir kempingais.

-Renginyje skambės Bernardo Brazdžionio, Pauliaus Širvio, Justino Marcinkevičiaus , Eduardo Mieželaičio eilės apie Lietuvą. Eiles skaitys Kauno dramos teatro aktorius Petras Beitnaras  bei mokyklinio amžiaus vaikai.

-Taipogi renginyje skambės rusiškos ir totoriškos dainos, kurias atliks Kauno tautinių mažumų kultūros centro ansambliai.

– Renginyje dalyvaus:

– Valdemaras Frankonis

-Rasa Kaušiūtė

-Žemaitukai

-Vytautas Šiškauskas

– Donalda

-Grupė Dinamika

-Laisva

– Kapela Jovarai 

 – Kaimo kapelos bei saviveiklininkai iš Jurbarko, Šilutės, Raseinių, Kėdainių, Vilniaus  ir kt. rajonų)

-Kaimo kapela ir atlikėjai iš Lenkijos Punsko valsčiaus (dainuoja lietuviškai)

– Dviejų dienų festivalio metu vertinimo komisija  stebės  viską, kas vyks ant scenos. Į komisiją jau pakviesti dalyvauti :  teatro režisierius Gytis Padegimas, LTV režisierius Saulius Beržinis, estrados atlikėja, tv projektų dalyvė Laisva, laikraščio „Karštas komentaras” redaktorė Giedrė Gorienė, profesorius, habilituotas sociologinių mokslų daktaras Gediminas Merkys.

-Renginyje dalyvaus žinomas Lietuvoje armonikierius ir rusiškų automobilių kolekcionierius su savo automobiliais Dainius Maslauskas iš Raseinių. Ypač jaunimui tai pati įdomiausia atrakcija, kadangi daugelis gyvai „žiguliukų” ir „volgų” dar nėra matę. Nuo scenos bus pasakojamos istorijos apie šiuos automobilius, kiek jie Tarybiniais laikais kainavo ir kiek laiko reikėdavo žmonėms laukti automobiliui paskyros. Šias istorijas mielai ir drąsiai pasakoja „tų laikų” žmonės, o publikai tai visuomet įdomu.

-Visos šventės metu vyks mainų turgus. Europoje tai jau labai praktikuojama. Lietuvoje žmonėms tai dar beveik nežinoma. Visi renginio dalyviai t.y. atlikėjai, pranešėjai, prekiautojai, žiūri ir t.t. gali dalyvauti mainų turguje, be pinigų keisti prekes į prekes, keisti prekes į paslaugas ir t.t.  Pasikeisti  galima ne tik smulkmenomis, bet ir gan vertingais daiktais.

-Nominacija „Žiūrovų simpatijos”. Viso renginio metu žiūrovai galės balsuoti už kiekvieną pasirodymą ant scenos. Balsavimas vyks ant lapo užrašant atlikėjo ar grupės pavardę ir perduodant vertinimo  komisijai.

— Bruzdynės turgelis. Viso renginio metu galima paskelbti bet kokio pobūdžio skelbimą. Skelbėjas susimoka 2 eurus ir vedantieji paskelbia skelbimą. Tai gali būti pardavimas, nuolaidos, išpardavimas, mainai, pažintys , linkėjimai ir t.t.

-Nominacija „Geriausias anekdotas ar linksmiausia istorija”. Festivalio dalyviai iš publikos bus kviečiami ant scenos su savo anekdotu ar linksma istorija. Renginio pabaigoje geriausi pasakotojai bus apdovanoti prizais.

 – Renginio organizatoriai: kooperatinė bendrovė „Raudonė”

– Renginio  rėmėjai: Algirdo Mačiulaičio šeimos ūkis , kaimo bendruomenė „Prie Raudonės pilies”

-Renginį ves Lietuvos anekdotų karalius Raimondas Šilanskas ir ūkininkas Algirdas Mačiulaitis

Parašykite komentarą