Kultūra

Europos kino akademijos apdovanojimų favoritas „Mergina“ atkeliauja į kino teatrus

Lapkričio 10 d. Sevilijoje paskelbti šių metų Europos kino apdovanojimų nominantai. Tarp daugiausiai nominacijų surinkusių filmų – Matteo Garrone „Dogman“, Ali Abbasi „Riba“ („Gräns“, 2018), Alice Rohrwacher „Laimingas Ladzaras“ („Lazzaro felice“, 2018) ir nuo šio penktadienio kinuose pasirodantis debiutinis belgų režisieriaus Luko Dhont filmas „Mergina“ („Girl“, 2018). Filmas nominuotas geriausio filmo, geriausio aktoriaus ir debiuto kategorijose. „Mergina“ taip pat yra šių metų Belgijos oficialus kandidatas „Oskarui“ užsienio kalbos kategorijoje.

Filme pasakojama istorija apie 15-metę merginą Larą (Victor Polster), kuri už viską labiau nori tapti balerina. Įstojus į prestižinę baleto akademiją, gyvenimo tikslas atrodo kaip niekad arti. Tačiau yra viena problema – Lara gimė berniuko kūne. Siekdama savo svajonės, ji yra pasiryžusi peržengti visas šio kūno galimybių ribas. L. Dhont, kuris yra ir filmo scenarijaus bendraautorius, pirmą kartą būdamas 18-os metų vietiniame laikraštyje perskaitė apie translytę merginą, norėjusią būti profesionalia baleto šokėja. „Ši penkiolikmetė turėjo drąsos ne tik pasakyti, kad gimė ne tame kūne, bet ir siekti profesionalios balerinos profesijos. Man ji buvo didvyrė. Galvojau, kad jeigu kada nors kursiu vaidybinį filmą, jis bus apie ją.“ – apie savo įkvėpimą kalbėjo režisierius.

Larą suvaidinęs šešiolikmetis V. Polster, Kanų kino festivalio „Ypatingo žvilgsnio“ programos žiuri buvo įvertintas geriausio aktoriaus apdovanojimu. Prieš šokėjui pasirodant atrankoje, L. Dhont jau buvo susitikęs su 500 įvairios lyties šokėjais ir aktoriais. Atrankoje pasirodęs V, Polster iškart patraukė režisieriaus ir choreografų dėmesį. Norėdamas įsitikinti, ar jaunuolis galės suvaidinti Larą, režisierius pakvietė jį kartu su merginos tėvą įkūnijusiu aktoriumi Arieh Worthalter gaminti vakarienės. „Nuo pat pirmos akimirkos buvo aišku, kad tarp jų užsimezgė artimas ryšys, kurio reikėjo pavaizduoti tėvo ir dukros artimiems santykiams.“ – teigė režisierius.

Viena iš pagrindinių „Merginos“ ašių yra artimi tėvo ir dukros santykiai. Laros tėvas besąlygiškai myli ir palaiko dukrą. Dėl jos visa šeima persikėlė gyventi į kitą miestą, tam kad Lara galėtų siekti savo svajonės. Todėl buvo itin svarbu, kad tarp aktorių užsimegztų artimas ryšys.

„Merginos“ premjera įvyko Kanų kino festivalio „Ypatingo žvilgsnio“ programoje. Po festivalio 26-erių metų režisierius ir jo komanda namo parsivežė net keturis apdovanojimus, tarp kurių „Camera D‘ior“, skiriamas už geriausią debiutą ir tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI įvertinimas. „Mergina“ sulaukė 11-os kino apdovanojimų iš didžiausių Europos kino festivalių, tarp kurių įvertinimai iš San Sebastiano ir Londono kino festivalių.

„Mergina“-  kinuose nuo lapkričio 16 d.

Treileris: http://bit.ly/filmasMergina

Parašykite komentarą