Jordanija 5
Švietimas Žmonės

„Erasmus“ patirtis egzotiškoje Jordanijoje: tai buvo vienas geriausių gyvenimo nuotykių

Studijos užsienyje ir naujos pažintys, įspūdžiai, kelionės, nauja kultūra ar dar neragautas maistas – visa tai neatsiejama studijų mainų programos „Erasmus+“ dalis. Apie neišdildomus, keturis mėnesius trukusius, studijų įspūdžius Jordanijoje pasakoja Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Bendrosios praktikos slaugos studentė Ugnė Lokytė.

– Kaip nusprendei važiuoti mokytis į Jordaniją?

– Savo gyvenime norėjau kažko naujo, o kadangi Kauno kolegija suteikia galimybę išvažiuoti svetur, pamaniau, kad tai būtų labai gera patirtis. Mąsčiau apie kelis variantus Europoje, tačiau manęs jie tiek nežavėjo, kiek Jordanija. Artimuosiuose Rytuose esanti Jordanija – valstybė, savo svečiams siūlanti daugybę įdomybių: unikalią kultūrą, judrius bei charizmatiškus miestus ir įspūdingus gamtos peizažus. Ilgai negalvojusi leidau sau priimti šį iššūkį ir man labai patiko.

– Papasakok daugiau apie vietą, kurioje gyvenai – pragyvenimo lygį, šalies kultūrą.

– Gyvenau miestelyje, kuris buvo tik valanda nuo šalies sostinės – Amano. Pačiame miestelyje nėra daug veiklos, tačiau mūsų universiteto komanda pasirūpindavo, kad kiekvieną savaitgalį mes išvažiuotumėme į ekskursijas ar keliones, todėl veiklos netrūko. Žmonės Jordanijoje yra labai draugiški ir paslaugūs, o pragyvenimo lygis – panašus į Lietuvos. Tiesa, pigesnis ten vietinis maistas: humusas, falafeliai, duona ar kepti pyragėliai. Brangesnis maistas – europietiškuose restoranuose.

– Su kokiais iššūkiais teko susidurti Jordanijoje? Kuo jie buvo naudingi?

– Vienu iš didžiausių iššūkių galėčiau įvardinti pirmąsias savaites, kuomet atvykau visiškai viena į nepažįstamą šalį. Nežinojau, kaip mane priims, kaip seksis studijuoti, kur galima nusipirkti maisto, netgi ką apsirengti, kad neiššaukčiau pernelyg didelio dėmesio. Tačiau susipažinus su universiteto komanda – visi šie iššūkiai tapo įveikiami. Universiteto bendruomenės pagalba buvo tokia didelė – net nesu girdėjusi, kad kitose Europos šalyse taip būtų rūpinamasi studentais.

– Kas tau labiausiai patiko gyvenant Jordanijoje? Ką galėtum išskirti geriausio?

– Man labai patiko žmonės, jų nuoširdumas ir svetingumas. Susiradau draugų, su kuriais dar ilgą laiką palaikysime ryšį. Taip pat labai patiko skanus maistas.

– Ką veikdavai laisvalaikiu?

– Laisvalaikiu daugiausiai keliaudavau. Pamačiau ne tik didžiuosius miestus, bet ir mažus, ne turistinius kampelius. Taip pat laiką leisdavau su draugais, eidavome kartu pavalgyti. Kitą dalį laiko užėmė studijos, nes reikėjo labai daug mokytis.

– Kokie buvo tavo studijų įspūdžiai?

– Tos žinios, kurias gavau, yra tikrai neįkainojamos. Universitetas, kurį lankiau, pasauliniuose reitinguose užėmė aukštą vietą. Dauguma ten dirbančių dėstytojų turi daktaro laipsnį. Taip pat buvo įdomu praktikų metu pasisemti patirties ir iš šalyje dirbančių slaugytojų-specialistų.

– Gal gali papasakoti daugiau apie pačias studijas? Kaip vyko paskaitos?

–  Kelionės pradžioje, paskaitos vyko universitete, kuriame buvo gausu didelių erdvių, salių, taip pat daug simuliacijos laboratorijų. Pablogėjus situacijai dėl COVID–19, paskaitos persikėlė į nuotolį.

– Ar kelionė pateisino tavo lūkesčius? Ar galėtum rekomenduoti čia atvykti ir kitiems studentams?

– Ši kelione ne tik pateisino visus mano lūkesčius, ji netgi juos viršijo. Visiškai nesigailiu, kad pasiryžau važiuoti į Jordaniją viena – tai buvo vienas geriausių mano gyvenimo nuotykių.

Parašykite komentarą