87. Elektros skydo montavimas namuose
Naudinga žinoti

Elektros skydo montavimas namuose

Elektros jėgainėje pagaminta elektra, kol pasiekia vartotoją, turi pereiti kelis etapus. Elektra keliauja elektros perdavimo linijomis. Kai elektra pasiekia galutinius arba tarpinius paskirstymo taškus, ji patenka į skirstomuosius skydus ir specializuotas elektros spintas. Šie prietaisai skirti paskirstyti energiją konkretiems vartotojams, sumažinti įtampos lygį, apsaugoti nuo perkrovų ir elektros energijos šuolių, trumpųjų jungimų ir kitų incidentų. Priklausomai nuo užduoties, elektros skydai gali būti skirtingo išplanavimo.

Šie įrenginiai skirti:

  • Skirstyti elektros energiją didesniam kiekiui mažesnių grandinių ir apsaugoti

jas nuo atsirandančių perkrovų. Apsauga užtikrinama jungtuvais ir saugikliais.

  • Apsaugoti nuo aplinkos veiksnių, pavyzdžiui, kritulių, dulkių ir vėjo.
  • Apsaugoti žmones nuo elektros smūgio.

Elektros skirstomasis skydas – tai didelių gabaritų mazgas, į kurį įeina įvairi stebėjimo ir apsaugos įranga: relės, transformatoriai, izoliatoriai, krypties valdikliai, saugikliai ir kontaktoriai, šynų sistemos, kabelių jungtys.

Elektros skirstomieji skydai yra elektros energijos paskirstymo priemonė. Jie ima elektros energiją iš generatorių ar elektrinių ir nukreipia ją privatiems vartotojams – namų gyventojams, pramonės įmonėms ar pastotėms. Elektros spinta montuojama ant išorinės arba vidinės pastato sienos, taip pat specialiai įrengtose patalpose.

Elektros skydo poreikis namuose

Privačiame name ar bute esantis elektros skirstomasis skydas atlieka dvejopą funkciją: užtikrina elektros įvadą ir paskirstymą bei sukuria saugią darbo aplinką. Automatinį jungiklį ir skaitiklį turėtų įrengti elektros tiekimo įmonės darbuotojai. Prieš atiduodami namą eksploatuoti dar turėsite pakviesti juos dalyvauti paleidimo metu, viską patikrinti ir išmatuoti įžeminimo grandinę.

Nuo to, iš kokios medžiagos pastatytas namas ir kur yra pats skirstomasis skydas, priklauso, koks modelis bus pasirinktas. Mediniuose namuose naudojami metaliniai skirstomieji skydai, o mūriniuose namuose, kur sausiau, galima naudoti plastikinę dėžutę arba įleidžiamą įrenginį.

Tokia konstrukcija turėtų būti įrengta ne didesniame kaip 2 metrų aukštyje. Nuo paskirstymo plokštės iki skirstytuvo nutiestas kabelis. Privačiuose namuose taip pat reikėtų apsvarstyti galimybę naudoti elektros grandinės jungiklius. Siekiant sutaupyti vietos skirstomajame skyde, montuojami diferenciniai įtaisai, į kuriuos įeina automatinis jungiklis ir automatinis apsauginis jungiklis.

Parašykite komentarą