Paroda Eigirdas Scinskas 061
Žmonės

Eigirdas Scinskas savo kūrybos gerbėjus vėl nustebino

„Maniau, kad šįkart man labiausiai reikės juodų dažų. Bet… gavosi kas gavosi. Aš šio proceso, galima sakyti, nevaldau. Jei netrukdai rankai ir širdžiai, kartais pats stebiesi rezultatu“, – su šypsena pasakojo menininkas ir tapytojas Eigirdas Scinskas, Kaune, naujoje kūrybinėje erdvėje „Meno materija“ ne tik pristatęs savo paveikslų rinkinį „Free swan“, bet ir surengęs performansą – pirmą kartą stebint publikai tapė.

Įprastai E. Scinskas kuria savo namuose įrengtoje studijoje. Autorius patikina – nė vienas darbas negimė tyloje, nes jo įkvėpimas – muzika. Galbūt jos dėka menininko darbuose ėmė rastis ir simboliai: lėktuvėliai, gulbės, aštunkojai, augalai ir – būtinai bent viena tiesi linija. Kodėl tokios detalės ir ką jos reiškia E. Scinskas neanalizuoja, nes savęs nevaržo, nemėgina įsprausti į rėmus ar kurti planuodamas.

Į Kaune dar beveik mėnesį vykstančią parodą autorius atvežė daugiau nei 30 darbų. Trečdalis jų yra niekur anksčiau neeksponuoti.

„Abstrakti kūryba – tai emocinė išraiška“, – sako E. Scinskas.

Į parodos atidarymą „Meno materijoje“ pabendrauti su autoriumi ir stebėti, kaip gimsta jo kūryba, susirinko būrys kultūros įvykiams neabejingų žmonių, tarp kurių buvo ir modelis Rasa Ciūnė, televizijos laidų ir renginių vedėjas Tomas Grigaitis, tapytoja ir visažistė Gintė Ramutytė, verslininkas Gintautas Strolys bei kiti.

Jiems įspūdį paliko ir erdvė, kurioje E.Scinskas šįkart nusprendė eksponuoti savo paveiklus. Kauno centre įsikūrusi „Meno materija“ turi ne tik įvairiems meno projektams pristatyti skirtą galeriją, bet ir fotostudiją, rengia didelių paveikslų tapybos sesijas. „Meno Materija“, kurioje visos dirbtuvėlės jau užimtos, įkurta su vizija, kad kūrėjai jaustų daugiau pasitenkinimo savo veikloje, dirbtų išskirtinėse erdvėse, geroje strateginėje vietoje, kurtų kitų menininkų bendruomenėje bei būtų lengvai pasiekiami, rengtų parodas, pristatymus, susitikimus, organizuotų dirbtuves, dalyvautų seminaruose.

Parašykite komentarą