Donatas Dundzys ir Jonas Baltrušaitis
Sportas

Dubajuje – Donato Dundzio paraiška į Tokijo žaidynes ir sėkmingi kitų paraatletų startai

Lietuvai Dubajaus „Grand Prix“ varžybose iš viso atstovavo devyni lengvaatlečiai, kurie namo atsivežė šešis apdovanojimus – du aukso ir keturis sidabro.

Abu auksinius medalius Jungtiniuose Arabų Emyratuose mūsų šaliai iškovojo Donatas Dundzys. Alytiškiui nebuvo lygių F37 klasės rutulio stūmimo varžybose, kuriose Jono Baltrušaičio auklėtinis pagerino asmeninį rekordą – 13,80 m. Disko metime D. Dundziui pergalę garantavo 43,14 m rezultatas.

„Esu patenkintas, nes pagerinau savo asmeninį rekordą. Kalbant apie planus rutulio stūmime, tai norėčiau dar geresnio rezultato, tikslas būtų apie 14,50 metro“, – savo pasirodymą įvertino D. Dundzys.

Auklėtinio galimybėmis pasiekti šią ribą neabejoja ir treneris. J. Baltrušaitis mano, kad rutulys 14 metrų žymą gali kirsti jau šią vasarą, prieš Tokijo paralimpines žaidynes.

„Manau, didelę įtaką rezultatams Dubajuje padarė sausio mėnesio stovykla Turkijoje. Ten labai puikiai mes ir kryptingai su Donatu padirbėjome, turėjome nuostabiai geras sąlygas.

Mūsų svajonė – patekti į paralimpines žaidynes. Manau, kad Dubajuje pateikėme labai rimtą paraišką. Tai nuteikia optimistiškai. Kryptingas dvylikos metų darbas, atrodo, duoda vaisių.

Donatui nestinga valios, ištvermės, ryžto treniruojantis ir siekiant šių tikslų. Sieksime jų iki galo“, – mintimis apie startą Dubajuje ir ateities planus dalijosi J. Baltrušaitis.

Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento Mindaugo Biliaus, iškovoti medaliai džiugina, bet ne mažiau svarbu tai, jog aukštas D. Dundzio rezultatas turėtų kilstelti alytiškį pasaulio reitinge.

„Aš labai džiaugiuosi Donato pasiekimu. Tai – ne tik rimta jo paraiška dalyvauti Tokijo žaidynėse. Donatas turėtų patekti į pastarųjų dvejų metų pasaulio reitingo šešetuką, o tai didina Lietuvos šansus gauti daugiau vietų lengvaatlečiams Tokijo paralimpinėse žaidynėse.

Pasveikinau ir palinkėjau sėkmės visiems lengvaatlečiams, startavusiems Dubajuje. Kai kurie gerino savo asmeninius rekordus, kitų rezultatai buvo artimi asmeniniams rezultatams. Turint galvoje, kad dabar yra sezono pradžia, visi šiai dienai išspaudė maksimumą“, – sakė M. Bilius.

Dubajuje antrą vietą ieties metime pelnė rinktinės naujokas Osvaldas Kucavičius. Jam tai buvo debiutinis startas tarptautinėse varžybose. Su tokios pačios spalvos medaliu namo grįžo disko metikė Oksana Dobrovolskaja. Sidabrą rutulio stūmime nuskynė Andrius Skuja, vežimėlių lenktynėse – Kęstutis Skučas.

„Grand Prix“ varžybos Dubajuje vyko burbulo principu, čia galiojo itin griežtos taisyklės, skirtos apsaugoti dalyvius nuo viruso COVID-19.

„Į Dubajų atvykome turėdami neigiamus testų rezultatus, visus delegacijos narius organizatoriai tikrino ir išvykstant. Laimei, virusas komandą aplenkė.

Viešbutyje, treniruočių aikštėse ir stadione galiojo griežtos taisyklės: dezinfekcija, atstumo laikymasis, kaukės ir taip toliau. Treniruotės, maistas, judėjimas organizuoti pagal griežtus tvarkaraščius.

Net apdovanojimų ceremonijos vyko virtualiai, o medaliai buvo pristatyti į viešbutį. Manau, priemonės, kurių ėmėsi organizatoriai buvo veiksmingos“, – pasakojo Lietuvos delegacijos vadovė Asta Narmontė.

Lietuvos lengvaatlečių startų Dubajaus „Grand Prix“ etape rezultatai:

Ramūnas Rojus – rutulys (F57 klasė)

Rezultatas: 10 m 32 cm (7 vieta, įvykdytas Europos čempionato normatyvas)

Osvaldas Kucavičius – ietis (F12 klasė)

Rezultatas: 48 m 45 cm (2 vieta, įvykdytas Europos čempionato normatyvas)

Andrius Skuja – rutulys (F46 klasė)

Rezultatas: 14 m 38 cm (2 vieta)

Kęstutis Skučas – 100 m vežimėlių lenktynės (T52 klasė)

Rezultatas: 21,12 sek. (4 vieta)

Ramūnas Rojus – ietis (F57 klasė)

Rezultatas: 27 m 16 cm (11 vieta)

Andrius Skuja – ietis (F46 klasė)

Rezultatas: 47 m 82 cm (6 vieta)

Eugenijus Vaičaitis – rutulys (F34 klasė)

Rezultatas: 8 m 2 cm (4 vieta, asmeninis rekordas, įvykdytas Europos čempionato normatyvas)

Donatas Dundzys – rutulys (F37 klasė)

Rezultatas: 13 m 80 cm (1 vieta, asmeninis rekordas)

Eugenijus Vaičaitis – ietis (F34 klasė)

Rezultatas: 18 m 46 cm (7 vieta, asmeninis rekordas)

Ramūnas Verbavičius – rutulys (F55 klasė)

Rezultatas: 10 m 18 cm (5 Vieta)

Donatas Dundzys – diskas (F37 klasė)

Rezultatas: 43 m 14 cm (1 vieta)

Oksana Dobrovolskaja – diskas (F11 klasė)

Rezultatas: 30 m 58 cm (2 vieta)

Ramunė Adomaitienė – diskas (F38 klasė)

Rezultatas: 23 m 5 cm (4 vieta)

Kęstutis Skučas – 400 m vežimėlių lenktynės (T52 klasė)

Rezultatas: 1 min. 10,72 sek. (2 vieta)

Parašykite komentarą