Žmonės

Dizainerė Natalija Šakelienė naujai kūrybos linijai pristatyti pasirinko Žolinę

Bene daugiausiai iš Lietuvos dizainerių socialiniuose tinkluose „patinka“ prie savo kūrybos nuotraukų surenkanti ir gausių teigiamų komentarų sulaukianti dizainerė Natalija Šakelienė naujoms 2019 – ųjų mados tendencijoms pristatyti pasirinko Žolinę. Šįkart jos dėmesio centre – linas ir Lietuvos gamta. Kiekvienas drabužis – vienetinis, nes jo audinys kurtas rankomis ir yra autorinis Natalijos darbas.

Šiandien Žolinės. Jūs pristatėte lininių suknelių kolekciją, ar ji skirta būtent Žolinėms?

Ne. Tai kolekcija, skirta kitai vasarai. Mintis apie ją kirbėjo jau seniai – tiesiog taip sutapo ir labai simboliška, kad ją parodėme būtent per Žolinę – juk pagrindinis kolekcijos leitmotyvas yra Lietuvos laukų gėlės, gamtos grožis. Kolekcija dar nėra pilna – galutinis jos variantas bus pristatytas kitų metų pavasarį. Jai kurti panaudotas lininis audinys yra su mano autoriniais raštais.

Tai ne pirma Jūsų kolekcija iš lino?

2012 m. esu pristačiusi prabangių lininių suknelių, skirtų vasaros šventėms, kolekciją „Žiedlapių žaismas“. Tos kolekcijos suknelės buvo dekoruotos rankomis mano autoriniais piešiniais, siuvinėtos Svarowski kristalais bei biseriu. Tuo metu jos sulaukė didelio populiarumo, o darbų nuotraukos buvo skelbiamos ne viename žurnale. Šias sukneles klientės mielai rinkosi savo ypatingoms progoms. Tuo metu kolekciją sudarė 24 drabužiai, kurie visi buvo vienetiniai, nes atkartoti rankomis piešinį netgi tapant tą patį motyvą beveik neįmanoma – gali sukurti kažką panašaus, tačiau tai nebus lygiai tas pats. Labai daug užsakymų sulaukiau pagaminti individualius raštus, todėl ta kolekcija buvo gerokai papildyta.

Jūsų feisbuko paskyroje BODY+ kiekviena Jūsų įkelta nuotrauka su suknelėmis iš Jūsų kurtų audinių sulaukia tūkstančius „like“, šimtus komentarų. Iš kur toks populiarumas ?

Manau, tiesiog žmonėms gražu tai, ką kuriu. Todėl gaunu labai daug teigiamų atsiliepimų iš klientų su padėkomis. Moterys labai patenkintos galėdamos būti išskirtinėmis, sulaukdamos daug komplimentų. O sėkmė, manau, slypi tame, kad mano suknelių raštai yra harmoningai pritaikyti jų siluetams ir žmonės tai intuityviai jaučia. Yra nemažai „autorių“, bandančių kažką kurti ir taip siekiančių realizuoti save. Aš, kaip meno žmogus, dažnai matau, kaip „pjaunasi“ gražus raštas su suknelės siluetu ar yra bloga sukomponuotas pats piešinys. Internete neretai galima pastebėti posakį, kad geriau ką nors daryti negu nedaryti nieko. Aš esu didelė šio posakio priešininkė – manau, kad žmogus turi daryti tai, kam yra talentingas, ką sugeba, o ne tiesiog, bet ką…

Jūsų planai ateičiai?

Mano kūrybinis procesas niekada nesustoja. Sulaukiu daug individualių užsakymų sukurti rūbus iš audinio, pagaminto konkrečiam žmogui. Tai, ką galima rasti mano internetiniame puslapyje, tai tik dalelė to, ką iš tikro tenka daryti. Galva visada pilna idėjų, todėl stengiuosi surasti laiko joms įgyvendinti. Kaip seksis? Parodys laikas.

 

 

 

Parašykite komentarą